MMA

"Procházkův" pás zůstává bez majitele. UFC bitva dvou gigantů skončila remízou

"Procházkův" pás zůstává bez majitele. UFC bitva dvou gigantů skončila remízou
Titulová bitva v UFC mezi Blachowiczem a Ankalajevem | Zdroj: Profimedia.cz

Poté, co se úřadující šampion polotěžké váhy v UFC Jiří Procházka zranil a odpískal obhajobu pásu, se o titul v jeho kategorii utkali v americkém Las Vegas v rámci galavečera UFC 282 Jan Blachowicz a Magomed Ankalajev. Pás, který český bijec uvolnil, ale nikdo nezískal. Ostře sledovaná bitva skončila remízou v pátém kole. Promotér UFC Dana White však už uvedl, že na UFC 283 se o titul poperou Teixeira a Jamahal Hill.

Město hazardu se opět ponořilo do MMA, v Las Vegas se totiž uskutečnil galavečer UFC 282, při kterém došlo i na bitvu o uvolněný pás v polotěžké váze. Ten kvůli zranění před obhajobou proti Teixeirovi uvolnil Jiří Procházka. A všechny fanoušky bojových sportů zajímalo, kdo se po něm stane šampionem.

Do bitvy o titul se nakonec pustili Polák Blachowicz a Rus Ankalajev, kteří divákům připravili hodně zajímavou a vyrovnanou podívanou. Nejprve se více dařilo polskému zápasníkovi, jenž si pomohl sérií low kicků, a navíc výborně trefoval direkty. V průběhu si ale poranil levou nohu, čehož Rus začal využívat. 

Ankalajev se nejdřív skvěle bránil a protivníka hned několikrát dostal na záda, kde ho udržel do konce třetího, čtvrtého i pátého kola. Nakonec chtěl zápas ukončit u pletiva na ground and pound, Poláka však zachránil závěrečný gong.​ Po pátém kole tak o vítězi nebylo rozhodnuto a do práce se museli pustit bodoví rozhodčí. Ti se ale neshodli jednomyslně na tom, kdo by měl zvítězit. 

Související obsah

Oba protivníci sice předvedli řadu výborných úderů, i tak ale bitva skončila remízou. Pás po Jiřím Procházkovi proto zatím zůstává bez majitele. Právě český bijec se k zápasu vyjádřil. "Každý ví, kdo je šampion. Jen mi dejte trochu času," napsal na svém twitteru. Teď už ale ví, kdo by ho mohl na trůně po remízové bitvě jeho dvou konkurentů nahradit. Promotér UFC Dana White ohlásil, že vrcholem galavečera UFC 283, který se uskuteční v Brazílii, bude bitva mezi Gloverem Teixeirou a Jamahalem Hillem.

Výsledky UFC 282:

Polotěžká váha

J. Blachowicz – M. Ankalajev – remíza 5. kolo

Těžká váha:
J. Rozenstruik – C. Daukaus TKO 1. kolo

Bantamová váha:
C. Saaiman – S. Koslow – TKO 3. kolo
R. Rosas Jr. – J. Perrin – vzdání soupeře 1. kolo

Pérová váha:
T. Brown – E. Silva – vzdání soupeře 3. kolo
B. Quarantillo – A. Hernandez – TKO 2. kolo
B. Mitchell – I. Topuria – vzdání soupeře 2. kolo

Lehká váha:
P. Pimblett – J. Gordon – na body 3. kolo

Střední váha:
C. Curtis – J. Buckley – KO 2. kolo
E. Shahbazyan – D. Lungiambula – TKO 2. kolo
D. Till – D. Du Plessis – vzdání soupeře 3. kolo

Catchweight:
S. Ponzinibbio – A. Morono – TKO 3. kolo

Takhle se stal Jiří Procházka šampionem v UFC. Před obhajobou ho ale zastavilo zranění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události