MMA

Ze zápasu nakonec odstoupil i Kincl. Oktagon jednal i s legendou UFC

Ze zápasu nakonec odstoupil i Kincl. Oktagon jednal i s legendou UFC
Patrik Kincl | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Česká organizace OKTAGON MMA plánovala na závěr roku očekávaný megasouboj Kincl vs. Vémola, ale do klece se nakonec nepostaví ani jeden z nich. Poté, co odstoupil Vémola kvůli své hospitalizaci, nyní oznámil i Kincl, že kvůli zdravotním problémům zápasit nebude. "Inspektor" uvedl, že s Vémolou si chtěl vyřídit účty i přes zranění, ale jelikož nevyšel souboj s ním, tak raději zvolí rekonvalescenci.

Kincl i po odstoupení Terminátora ještě čekal a nereagoval odstoupením, jelikož ve hře bylo opravdu velké jméno. Oktagon totiž jednal s legendou UFC Natem Diazem, a pokud by to vyšlo, Kincl by výzvu přijal.

"Veterán UFC a světová #76 Tom Breese se zápasem souhlasil, stejně jako někdejší #80 Apollo (Leandro Silva), který udělal legendární zápas s Kozmou nebo naposled s Veličkovičem. Nate Diaz měl bohužel požadavky, které jsme nebyli schopni splnit," napsala česká organizace na svůj instagram.

"Šampion Patrik Kincl bohužel všechny varianty odmítl a z turnaje odstupuje. 'Patrik mě informoval, že má nepříjemné zdravotní problémy, ale do zápasu s Karlosem je přesto motivovaný nastoupit,' řekl Ondřej Novotný," stojí dále v příspěvku.

O svém odstoupení informoval na instagramu i sám Kincl. "Ti, kdo chtějí kritizovat, by si měli uvědomit, že já jsem ty vidle do zápasu nehodil a byl jsem připraven nastoupit i s nepříjemným zraněním, které by po ostrém zápase skončilo s velkou pravděpodobností operací a x měsíci mimo hru. To je důvod, proč jsem nakonec nepřijal žádného jiného soupeře," uvedl bijec, který loni bojoval o šampionský pás v KSW.

Související obsah

"Odveta je pro mě osobní věcí, kde jsem byl ochoten tento risk podstoupit. Lépe napsáno – byl jsem s tím smířen. Diaze bych vzal samozřejmě také, ale s nikým jiným to pro mě v tuhle situaci nemá cenu riskovat. Přece jen víme, jak takové podceňování může dopadnout," dodal.

Nate Diaz má ve světě MMA obrovské jméno. Dvakrát bojoval s Conorem McGregorem a první zápas vyhrál. Celkově v UFC zápasil už 27krát a naposledy v září letošního roku uškrtil Tonyho Fergusona. Pokud by zápas v Česku přijal, byl by to obrovský svátek, ale je vcelku pochopitelné, že česká organizace nebyla schopná splnit jeho podmínky, které musely být na místní podmínky nevídané.

Související obsah

Karlos Vémola ze zápasu s Kinclem definitivně odstoupil 6. prosince. Šest dní předtím totiž byl hospitalizován. A později prozradil, že jeho stav byl kritický. Pro web iSport.cz řekl, že za ním přišel doktor Kolář a sdělil mu, že "devět z deseti lidí by to nedalo". Jelikož Kincl nakonec nebude obhajovat šampionský pás ve střední váze ani proti žádnému náhradníkovi, vrcholem pražského turnaje OKTAGON 38 bude 30. prosince titulový boj v bantamové váze mezi šampionem Jonasem Magardem a Filipem Mackem.

Takto loni Patrik Kincl bojoval o titul v KSW s Robertem Soldičem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události