Motorsport

Schumacher bude i v příštím roce součástí F1. Sáhnul po něm Mercedes

Schumacher bude i v příštím roce součástí F1. Sáhnul po něm Mercedes
Mick Schumacher | Zdroj: Profimedia

Mick Schumacher nedávno skončil v týmu Haas, když ho pro následující sezonu nahradil Nico Hülkenberg. Ve formuli 1 však syn slavného Michaela zůstane. Pro příští rok bude testovacím jezdcem Mercedesu.

Syn sedminásobného šampiona F1 Michaela Schumachera přišel o angažmá u týmu Haas, pro který jezdil celkem tři sezony, první jako testovací jezdec a další dvě už jako plnohodnotný závodník.

U týmu Haas ho nahradil jiný Němec Nico Hülkenberg, škatulata v F1 však uvolnila i další místa u jiných týmů a jedno z nich by mělo připadnout právě Micku Schumacherovi.

Schumacher by měl krýt záda Lewisovi Hamiltonovi a Georgovi Russelovi v týmu Mercedesu, kde bude dělat testovacího jezdce. V Mercedesu byl minulou sezonu jako testovací jezdec Nyck de Vries, který bude příští rok jezdit za tým AlphaTauri.

Související obsah

"Jsem nadšený, že mohu být součástí týmu Mercedes, a jsem odhodlán dát do toho vše, abych přispěl k dobrým výkonům Mercedesu v tomto velmi konkurenčním a profesionálním prostředí," říká Schumacher na své nové angažmá podle Sky Sports

"Víme, že díky jeho dvouletým zkušenostem se závoděním ve formuli 1 bude připraven v případě potřeby v krátké době naskočit do vozu a nahradit Lewise nebo George," řekl šéf Mercedesu Toto Wolff. 

​Za Mercedes v F1 jezdil také Schumacherův otec Michael, který v týmu působil mezi lety 2010 a 2012. Byly to jeho poslední tři sezony v F1, ale Michael dokázal s Mercedesem získat jen jedno podium za třetí místo.

Mick Schumacher vstoupil do F1 před dvěma lety v týmu Haas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události