Motorsport

Slzy štěstí. Bývalý jezdec F1 slavil se syny titul v prestižní automobilové sérii

Slzy štěstí. Bývalý jezdec F1 slavil se syny titul v prestižní automobilové sérii
Rubens Barrichello | Zdroj: Profimedia

Slavný brazilský jezdec Rubens Barrichello ovládl celkové pořadí brazilské automobilové Stock Cars Pro Series. Bývalý parťák Michaela Schumachera v F1 mohl na místě slavit i se svými syny a pořádně ukázal své emoce. Brazilec dokázal zvítězit ve svých 50 letech a stal se tak nejstarším vítězem této série závodů.

Bývalý jezdec formule 1 Rubens Barrichello slaví velký úspěch. Bývalý parťák Michaela Schumachera ve svých padesáti letech vyhrál prestižní brazilskou Stock Cars Pro Series. V posledním závodě sice dojel jedenáctý, ale i to mu stačilo na celkové prvenství v soutěži, stal se tak nejstarším šampionem v historii této série. 

Barrichello slavil už druhý titul v této sérii a po přejetí cílové čáry neskrýval své dojetí. Svoje vítězství oslavil i se svými dvěma syny, kteří tento rok byli na několika závodech se svým otcem, jelikož závodí ve stejné sérii, avšak v jiných kategoriích.

Pro Barrichellovu rodinu to byl celkově velmi úspěšný víkend, v kategorii F4 vyhrál jeden závod Rubensův syn Fernando a druhý závod jeho synovec Felipe. 

V hlavní kategorii Stock Cars Pro Series jezdilo v historii spoustu jezdců, kteří měli zkušenosti i se závody formule 1. V současnosti v tomto seriálu závodí čtyři bývalí jezdci F1. Kromě Barrichella také Nelson Piquet junior, Felipe Massa a Ricardo Zonta.

Související obsah

Brazilský závodník jezdí v brazilské sérii automobilových závodních vozů od roku 2012. Do té doby jezdil ve formuli 1, kde strávil 19 sezon a s 322 starty je na třetím místě v historické tabulce počtu závodů F1.

Barrichello svých největších úspěchů v F1 dosáhl v barvách Ferrari po boku Michaela Schumachera, když skončil dvakrát druhý v celkovém pořadí jezdců. Za svou kariéru dokázal vyhrát 11 závodů F1, a to nejen v autě Ferrari, ale dvě vítězství si připsal i v barvách týmu Brawn GP.

Od dob, kdy byl v F1 Barrichello, se hodně změnilo. Nově do hry vstupuje i Audi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události