Fotbal

Vízek vsadil na Francii, ale Messimu to přeje. Je to nejlepší hráč všech dob, říká

Vízek vsadil na Francii, ale Messimu to přeje. Je to nejlepší hráč všech dob, říká
Ladislav Vízek | Zdroj: TV Nova

Argentina to dokázala a stala se mistrem světa. Trofej nad hlavu pozvedl i Lionel Messi, který tím dal třešničku na svoji fenomenální kariéru. Bývalý reprezentant Ladislav Vízek je z tohoto úspěchu nadšený.

Reprezentační úspěchy Messimu dlouho unikaly. Až loni se dočkal vítězství v Copa América a letos, když oznámil, že po turnaji v Kataru ukončí reprezentační kariéru, se stal mistrem světa. "Všichni to Messimu přejí. To přání bylo tak vřelé a upřímné, že toho musel dosáhnout," řekl Vízek nadšeně po penaltovém rozstřelu, který rozhodl o zlatých medailích pro Jihoameričany. 

"Myslím, že to bylo kvalitní finále. Byla to divočina. Mbappé dal čtyři góly (včetně penaltového rozstřelu). Rodí se nám nová hvězda. Messi odchází, Mbappé přichází, ale on už je tady," ocenil Vízek i francouzského útočníka, který se stal s osmi góly nejlepším střelcem turnaje. 

Související obsah

​Vízek před utkáním ale více věřil francouzskému týmu. "Já jsem měl vsazenou Francii za tři tisíce, tak mně se o tom nemluví dobře, protože jsem prohrál. Věřil jsem Francii, ale Messi dokázal Argentinu ukočírovat. Nejsem zklamaný, protože jsem mu to taky přál. Je to nejlepší fotbalista všech dob," vyzdvihl opět Messiho olympijský vítěz z roku 1980.

Hodně francouzských fotbalistů mělo před utkáním zdravotní problémy, kdy je sužovalo nachlazení a zvýšené teploty. "Je tam dvacet nejlepších Francouzů, je jedno, jestli hraje ten, nebo ten. Na to bych se nevymlouval. Viróza na to neměla vliv," myslí si Vízek, který byl nadšený z průběhu celého turnaje. 

Související obsah

​"My všichni normální lidi jsme se shodli, že to bylo nejlepší mistrovství světa za poslední roky. Já s tím souhlasím. I termín byl dobrý, všechno v pořádku. Je vidět, že fotbal je na planetě sportem číslo jedna," uzavřel fotbalový internacionál. 

Podívejte se na sestřih finále MS: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události