MS ve fotbale 2022

Desítky tisíc Argentinců zaplavily ulice hlavního města. Slavilo se u Obelisku

Čeští fanoušci mají Staroměstské náměstí, ti argentinští zase náměstí Republiky s ikonickým Obeliskem. Desítky tisíc příznivců čerstvých mistrů světa vyšly do ulic hlavního argentinského města Buenos Aires oslavit fenomenální úspěch party kolem hvězdného Lionela Messiho. Intenzita, s jakou se do toho fanoušci pustili, napovídá, že radost v jihoamerickém státě jen tak brzy neskončí. A to se ještě hrdinové ani nevrátili domů.

Všude, kam jen oko dohlédlo, byla jen modrá a bílá. Tedy barvy argentinského národního týmu, který vytoužený titul vybojoval po 36 letech. Naposledy to totiž svedl výběr kolem zesnulé legendy Diega Maradony. Lidé zpívali, tančili, všude zněly vuvuzely a klaksony automobilů. To vše se dělo, zatímco všichni mířili k symbolu města. Stejně jako při předchozích úspěších.

Související obsah

​V Buenos Aires mohli lidé zápas sledovat na čtyřech velkoplošných obrazovkách. Na některých místech byl provoz omezen, naopak posíleno bylo metro. A městská hromadná doprava byla jedním z míst, kde se slavilo. 

Celou dobu na vše navíc dohlíželo velké množství policistů, lékařů a hasičů. Ani tak se ale oslavy neobešly například bez rozbitých výloh.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události