MS ve fotbale 2022

Ronaldo figuruje v nejhorší jedenáctce šampionátu. V ní je i mistr světa

Ronaldo figuruje v nejhorší jedenáctce šampionátu. V ní je i mistr světa
Cristiano Ronaldo | Zdroj: Profimedia

Na nedávno skončeném mistrovství světa se rozdala řada individuálních ocenění. Ale volila se i nejhorší jedenáctka uplynulého šampionátu. V ní najdeme i Cristiana Ronalda, který neprožil zrovna ideální turnaj. Parťáka v útoku mu dělá čerstvý mistr světa Lautaro Martínez. Nechybí ani hvězda Chelsea.

Nejhorší jedenáctku turnaje sestavila společnost Sofascore, která brala v potaz pouze hráče, kteří na turnaji mají alespoň čtyři starty. V útoku najdeme pětinásobného držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda, který toho letos příliš nepředvedl.

Dal pouze gól v prvním zápase s Ghanou, ale následně už neskóroval. Naopak předváděl spíše uražená gesta. A se svými portugalskými spoluhráči skončil už ve čtvrtfinále.

Ronaldovi v útoku sekunduje novopečený mistr světa Lautaro Martínez. Forvard Interu Milán se příliš do hry nedostal a nedal ani jeden gól. Tři reprezentace pak mají dvojnásobné zastoupení. Poláci mají ve výběru dva obránce – Kamila Glika a Bartosze Bereszyňského.

Související obsah

​Dva hráče má v nejhorší jedenáctce také Senegal, a to včetně gólmanské hvězdy z Chelsea Edouarda Mendyho. Druhým je stoper Abdou Diallo. Dva hráči jsou také z Austrálie. Jsou jimi záložníci Jackson Irvine a Mathew Leckie. Zbytek tvoří Švýcar Ruben Vargas, Jihokorejec Hwang In-beom a Američan Sergino Dest.

Ronaldo po vypadnutí Portugalska s Marokem opouštěl hřiště v slzách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události