Další sporty

Pomohly i boty Balvína. Nymburk řeší problémy, nedorazily mu do Bilbaa kufry

Pomohly i boty Balvína. Nymburk řeší problémy, nedorazily mu do Bilbaa kufry
Basketbalisté Nymburka v tréninkových dresech Bilbaa | Zdroj: ERA Basketball Nymburk

Basketbalisté Nymburka při posledním výjezdu na utkání Ligy mistrů do Bilbaa poznali současné problémy v letecké dopravě. Jejich kufry totiž uvázly na cestě z Prahy do Španělska, a tak se muselo vše řešit na poslední chvíli. Pomohl basketbalový obchod i archivní boty Ondřeje Balvína.

Českého mistra čeká v Baskicku poslední zápas letošní Ligy mistrů, ze skupiny již český mistr určitě nepostoupí. Na půdu favorita skupiny si tak odjel spíše zápas jen užít. Nečekal ale nástrahy, které přišly. 

Nymburk cestoval přes německý Frankurt a pouze dvěma hráčům dorazily kufry s oblečením a výbavou pro samotný zápas. Velké štěstí měl litevský pivot Rapolas Ivanauskas, kterému kufr dorazil hned s původním letem. Rovnou z Bilbaa totiž letí na vánoční svátky za rodinou do Litvy a měl tak kufr plný dárků pro své nejbližší. 

Štěstím v neštěstí bylo, že mezi pár zavazadly, které dorazily, byl i velký týmový kufr se zápasovými dresy. Někteří hráči také měly basketbalové boty v příručním zavazadle, ale půlka týmu se ocitla bez vybavení úplně a museli v den zápasu vyrazit na nákup do místního basketbalového obchodu, aby nemuseli hrát ve vycházkové obuvi.

Související obsah

Nejhorší situace byla pro pivota Natea Watsona, který cestoval v pohodlných papučích a neměl tak ani v čem po příletu trénovat. Navíc díky velikosti nohy 51 nepořídil ani ve specializovaném obchodě. Přišlo však nečekané řešení.

"Manažer Bilbaa nám přinesl boty potřebné velikosti na trénink. Našli je ve skladu, kde měli ještě schované boty po českém reprezentantovi Ondřejovi Balvínovi, který tu hrával," popsal mluvčí Nymburka David Šváb.

Nymburk hraje v baskické metropoli ve středu 21. prosince od 20:00. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události