Další sporty

Velká změna na Tour de France. Poprvé v historii odstartuje v Itálii

Velká změna na Tour de France. Poprvé v historii odstartuje v Itálii
Jonas Vingegaard na Tour de France | Zdroj: Profimedia

Nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France chystá na rok 2024 velkou novinku. Poprvé se bude startovat v Itálii a pojedou se tam hned tři etapy. Bude to symbolicky přesně 100 let poté, co "Starou dámu" vyhrál první Ital.

Ředitel Tour de France Christian Prudhomme odstartoval v Rai's TG Sport show oficiální odpočet závodu, který se bude konat v roce 2024. Prozradil také, že nejslavnější cyklistický závod začne poprvé v Itálii, kde se pojedou tři etapy.

100 let poté, co na Tour de France triumfoval Ottavio Bottecchia, jakožto první Ital, začne závod 29. června ve Florencii a závodníci pojedou do Rimini 205 kilometrů dlouhou etapu. Den poté se pojede 200 kilometrů s cílovou stanicí v Boloni a třetí etapa dlouhá 225 kilometrů skončí v Turíně.

Specialitou závodu v roce 2024 bude i cílová stanice. Poprvé od roku 1905 závod neskončí v Paříži, nýbrž v Nice. Důvodem by měly být přípravy na olympijské hry, které se právě v roce 2024 budou konat v Paříži a začnou už pět dní po skončení Tour de France.

Související obsah

​Letošní ročník Tour de France vyhrál Dán Jonas Vingegaard, pro kterého to byl první triumf. Příští rok "Stará dáma" odstartuje třemi etapami ve Španělsku.

​O Vingegaardovu triumfu i jeho sportovním gestu promluvil v pořadu Třetí poločas bývalý účastník Tour de France Petr Vakoč:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události