MMA

V zámoří za hvězdu, v Česku přehlížen. Procházkovo desáté místo je ostudou

V zámoří za hvězdu, v Česku přehlížen. Procházkovo desáté místo je ostudou
MMA zápasník Jiří Procházka | Zdroj: Profimedia.cz

Ve středu proběhlo finále ankety Sportovec roku 2022, která po roce opět vznesla hodně otazníků nad tím, zda je objektivní. Podle mnohých lidí je desáté místo Jiřího Procházky naprosto neadekvátní a údajně by se to nikde jinde nestalo. My bychom to klidně povýšili na ostudu.

Stal se prvním Čechem, který získal v UFC pás šampiona. V rodném Brně ho vítaly tisíce lidí a na instagramu má o 137 000 více fanoušků než například David Pastrňák. A právě hvězda Bostonu je asi jediným rodákem z České republiky, která se celosvětově může Procházkovi rovnat. 

BJP je znám napříč celým světem a především v americké organizaci UFC je za obrovskou hvězdu. V české anketě ale před ním bylo hned devět různých sportovců. Ať už jde o slalomáře Přindiše či biatlonistku Davidovou, která v roce 2022 nevyhrála jediný závod Světového poháru a na olympijských hrách zůstala těsně za medailovými pozicemi. 

Mimo jiné takto přemýšlí stovky – možná tisíce Čechů. A nejde pouze o názory pod příspěvkem českého bijce, ale i o diskuze na sociálních sítích. "Procházka měl být minimálně v top 3. Pro nás jsi jednička." To jsou nejčastější komentáře na adresu Procházky, který Českou republiku v roce 2022 na sportovní scéně proslavil asi nejvíce. 

Související obsah

"Medailí v lyžování jsme vyhráli už tolikrát, že to ani nejde spočítat. Procházka, který dosáhl něčeho, co ještě nikdo jiný z Česka před ním, se jen těžko dostal do první desítky," nechápal další z komentujících na sociálních sítích.

Je to možná těžké přiznat, ale že se před českou ikonu bojových sportů dostalo dalších devět sportovců a ne všichni v roce 2022 předvedli tak fenomenální výkony, je velkou ostudou. Otázkou ovšem je, kolik lidí každoroční anketu bere tak vážně.

Takto Jiří Procházka slavil v červnu svůj titul v UFC:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události