Hokej

100 bodů za rok, Pasta v gólech překonal i Langa. Přiblížil se navíc k Jágrovi

100 bodů za rok, Pasta v gólech překonal i Langa. Přiblížil se navíc k Jágrovi
David Pastrňák v dresu Bostonu | Zdroj: profimedia.cz

Největší česká hokejová hvězda současnosti nadále táhne svůj Boston a nadále se zapisuje do historických análů. Proti Winnipegu David Pastrňák zaznamenal dva body a dostal se na metu 100 bodů za rok. To před ním dokázal pouze Jaromír Jágr a Petr Nedvěd. Pastrňák navíc stoupá historickými tabulkami českých hráčů.

Ve 33. minutě utkání proti kanadskému Winnipegu skóroval a připsal si v NHL branku číslo 262. Touto trefou se osamostatnil na devátém místě mezi českými střelci a aktuálně mu chybí jen 22 gólů na osmého Radima Vrbatu, jenž má v NHL 1 057 zápasů. 

V nočním zápase zapsal ještě jednu asistenci, ale už vstřelená branka mu zařídila "nesmrtelnost." Stal se totiž teprve třetím českým hráčem, kterému se povedlo během jednoho roku zaznamenat 100 kanadských bodů. Před ním to zvládl pětkrát Jaromír Jágr a jednou Petr Nedvěd.

Související obsah

Jaromír Jágr je v této statistice snad nepřekonatelný. V roce 1999 zaznamenal neuvěřitelných 152 bodů, o čtyři roky dříve to bylo 149. Všeobecně aktuální majitel Kladna drží prvních pět míst mezi českými hráči v této statistice. Pokud by chtěl Pastrňák jeden z jeho pěti nejlepších výsledků překonat (111 bodů), musel by ve čtyřech duelech zaznamenat 11 bodů. 

Boston hraje dvakrát na půdě New Jersey a jednou v Ottawě. Rok zakončí domácím duelem s Buffalem. Přirozeně stoupá Pastrňák také tabulkami v historii Bostonu, aktuálně je v počtu branek na 12. místě, ale na vyrovnání desátého Bobbyho Orra mu chybí dva góly. Na nejlepšího střelce organizace mu schází 283 branek, což je dosažitelná meta.

Pastrňák s Krejčím nedávno řádili. Boston nasázel Floridě sedm branek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události