MS ve fotbale 2022

Argentina chce vydat bankovky s Messiho tváří. Budou mít hodnotu 1 000 pesos

Argentina chce vydat bankovky s Messiho tváří. Budou mít hodnotu 1 000 pesos
Lionel Messi slaví gól ve finále MS | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Argentiny možná budou mít svoje peníze. A ne jenom na utrácení, ale mohou mít přímo bankovky s vlastní tváří. Centrální argentinská banka navrhla, že by mohla jedna z argentinských bankovek mít na jedné straně podobiznu Lionela Messiho a na druhé straně vítězný tým mistrů světa.

Oslavy titulů mistrů světa v Argentině nemají konce. Není se čemu divit, naposledy se takhle mohli argentinští fanoušci radovat před více než čtyřiceti lety.

A protože v Argentině je fotbal brán velmi vážně, tak podle El Financiero Centrální argentinská banka (CAB) navrhla, že by se mohl na argentinských bankovkách objevit Lionel Messi.

V roce 1978 CAB vydala pamětní mince připomínající tuto událost. Tentokrát by mohli mít mistři světa svoje bankovky. Na přední straně Messi a na zadní straně „La Scaloneta“, jak se přezdívá týmu pod vedením trenéra Lionela Scaloniho. Jeho tým si to po výhrách na Copa America 2021 a MS 2022 prý takovou poctu zaslouží.

Související obsah

​Nejpreferovanější volbou bylo umístit Messiho tvář na bankovku s hodnotou 1 000 peso, protože je důležité, aby hodnota bankovky začínala číslem 10, které nosí kapitán Argentiny na dresu.

Vedení CAB přišlo s návrhy bankovky spíše v žertu, ale nejzapálenější ředitelé a zároveň velcí fanoušci fotbalu se shodli, že by bankovka s tímto designem probudila u Argentinců sběratelského ducha.

Takhle se slavilo v Argentině:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události