Hokej

Na draftu ho dvakrát nikdo nechtěl. Nyní Suchánek vychytal největšího favorita

Na draftu ho dvakrát nikdo nechtěl. Nyní Suchánek vychytal největšího favorita
Tomáš Suchánek v dresu českého národního týmu | Zdroj: Profimedia.cz

Na letním juniorském šampionátu ho lakrosově překonali, nyní se to Kanaďanům nepovedlo. Po srpnové porážce mu tleskali, nyní měli oči pro pláč. Nedraftovaný Tomáš Suchánek se navíc zapsal do dějin jako první český brankář v samostatné historii naší země, kterému se podařilo vychytat tříbodovou výhru nad Kanadou. Po zápase přiznal, že v létě trénoval jako nikdy.

"Nikdy jsem neměl tak těžký zápas, navíc to bylo proti Kanadě. Za mě nejtěžší, ale nejzábavnější zápas," takto mluvil Tomáš Suchánek po srpnové prohře 1:5, ve které ale přesto zapsal 52 zákroků. Jednou ho také překonal Kent Johnson, a to lakrosově.

Tehdy ho útočník Columbusu trochu naštval a nyní se Suchánek zdravě vyhecoval. Proti Kanadě měl 36 zákroků, inkasoval pouze dvakrát a stal se prvním brankářem samostatné české historie, kterému se povedlo vychytat tříbodovou výhru nad Kanadou. Pár lakrosových pokusů (Michiganů) navíc zneškodnil. Zkoušel to například Connor Bedard.

"V létě jsem neměl den volna. Makal jsem nejvíce ve svém životě," přiznal pak po zápase, ve kterém byl vyhlášen hráčem utkání. V samotném utkání zaznamenal několik úžasných zákroků, Brennan Othmann například zakončoval do odkryté branky, ale přerovský rodák byl všude.

Související obsah

Pro většinu novinářů není výkon české jedničky překvapením. Několik expertů totiž psalo o tom, že Tomáš Suchánek bude nejlepším brankářem celého turnaje. Zatím k tomu má našlápnuto velmi dobře. V srpnu ve čtvrtfinále vychytal například houževnaté Američany.

Ke svému skvělému výkonu přidal i jednu druhou asistenci na branku Matouše Menšíka. "Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že porazíme Kanadu 5:2, řekl bych mu, že je blázen," dodal po zápase pro hokej.cz

Fanoušci v zámoří navíc nechápou, jak je možné, že dvakrát v řadě nebyl draftován a například startující brankář Kanady Gaudreau ano. Tomáš Suchánek dal v rozhovorech najevo, že ho mrzí, že si ho v NHL nikdo nevybral. Pokud ale bude pokračovat v aktuálních výkonech, určitě po něm někdo sáhne.

Takto mluvil Tomáš Suchánek po letní prohře s Kanadou 1:5:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události