MS ve fotbale 2022

Messi bude mít v Kataru vlastní muzeum. Vznikne ve skromném pokoji, kde spal

Messi bude mít v Kataru vlastní muzeum. Vznikne ve skromném pokoji, kde spal
Pokoj Lionela Messiho na MS v Kataru | Zdroj: profimedia.cz

Hvězdný fotbalista Lionel Messi se dočká další pocty. 35letý útočník totiž bude mít v Kataru vlastní mini muzeum, které vznikne v pokoji, kde slavný Argentinec během mistrovství světa spal.

Argentina včetně Lionela Messiho se během šampionátu ubytovala v Katarské univerzitě, což mnoho fanoušků i odborníků překvapilo. Svěřenci trenéra Lionela Scaloniho tak přebývali na rozdíl od ostatních hvězdných hráčů a týmů v mnohem menším luxusu a pohodlí. 

Důvod jejich rozhodnutí pak byl hodně bizarní. Argentinci potřebovali prostor pro tradiční grilování hovězího masa, které se jmenuje asado a studentský kampus byl ideálním místem. 

Související obsah

​Sám Messi pak přebýval na pokoji B201, což byl dvoulůžkový pokoj, ale slavný fotbalista na něm během mistrovství spal sám. Jedinou výjimku udělal až v předvečer finále, kdy Argentinu navštívil bývalý reprezentant a velký kamarád levonohého šikuly Sergio Agüero, který s Messim pokoj následně sdílel. 

Možná pak také vytvořil dnes už ikonickou fotku z postele na katarské univerzitě, kde Messi třímá trofej pro vítěze mistrovství světa a tento snímek se stal jedním z nejvíce lajkovaných příspěvků v historii instagramu. 

No a možná právě i tento moment přiměl Katarskou univerzitu přeměnit Messiho pokoj v mini muzeum a fanoušci tak dostanou příležitost se podívat, kde jeden z nejlepších hráčů všech dob během vítězného mistrovství světa přebýval. 

Podívejte se, jak Argentina slavila vítězství na mistrovství světa v Kataru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události