Famózní show Mitchella v NBA. Tolik bodů dal naposledy Kobe

Fanoušci basketbalové NBA mohli v noci na úterý sledovat v Clevelandu ojedinělé představení, které skončilo rekordním zápisem organizace. Domácí Donovan Mitchell totiž během zápasu nastřílel těžko uvěřitelných 71 bodů.

Mitchellovi k zisku tolika bodů pomohlo i to, že po čtyřech čtvrtinách bylo skóre vyrovnané 130:130, a tak se hrálo ještě pět minut navíc. V prodloužení Mitchell neslezl z palubovky a zaznamenal 11 bodů, čímž rozhodl o výhře Cavaliers nad Chicagem Bulls 145:134.

71 bodů znamená nový rekord organizace a je to největší bodový zisk za posledních 17 let. Více dal naposledy Kobe Bryant, který v roce 2006 nastřílel Torontu dokonce 82 bodů. Absolutní rekord NBA drží Wilt Chamberlain, jenž v roce 1962 dal Philadelphii rovných 100 bodů.

Mitchellových 71 bodů se ovšem neztratí ani v tabulce nejlepších výkonů všech dob. Je to osmý nejlepší výkon v historii NBA. Ze sedmi lepších výkonů jich pět obstaral Chamberlain, jeden už zmiňovaný Bryant a 73 bodů dal v roce 1978 David Thompson.

​Kromě bodové smrště 26letý hráč zaznamenal i 8 doskoků a 11 asistencí. "Myslím, že jednou už jsem měl takový zápas v NBA2K (videohra pozn. red.), ale nemyslím si, že jsem střílel takhle úspěšně," vtipkoval hrdina zápasu. "Ale tehdy z toho byla prohra, takže tohle je mnohem lepší pocit," doplnil zářící Mitchell.

Cleveland tak především díky Mitchellovi zapsal další výhru a drží se na čtvrté pozici ve Východní konferenci. Chicago Bulls jsou ve stejné konferenci 12., ale o pouhou jednu výhru za devátou Atlantou.