Další sporty

Bitka v NBA má tvrdou dohru. 11 hráčů dostalo dodatečný trest

Během utkání basketbalové NBA mezi Detroitem Pistons a Orlandem Magic v noci ze středy na čtvrtek došlo na hromadnou potyčku, za kterou byli při zápase potrestáni tři hráči. Vedení NBA ale celý incident ještě prošetřilo a nyní padlo dalších 11 trestů. Devět z nich dostali hráči Orlanda.

K incidentu došlo na konci druhé čtvrtiny. Moritz Wagner z Orlanda a Killian Hayes z Detroitu se hnali za míčem a Hayes po srážce skončil na lavičce soupeře. To si ale nenechal líbit a pěstí trefil Wagnera do hlavy, po čemž následovala hromadná strkanice.

Přímo během zápasu dostali trest jen tři hráči, ale NBA o den později vynesla další tresty. Hayes nesmí hrát tři zápasy, Wagner dostal trest na dva zápasy. Jednozápasovou stopku dostal i Hamidou Diallo z Detroitu.

Zbylých osm trestů dostali hráči Orlanda na jeden zápas a aby byli Magic schopní odehrát vůbec své další zápasy, tresty se rozdělí. Cole Anthony, Mo Bamba, Wendell Carter Jr., R. J. Hampton a Gary Harris nebudou hrát následující zápas proti Washingtonu a Kevon Harris, Admiral Schofield a Franz Wagner vynechají poté zápas proti Oklahomě City. Všichni potrestaní přijdou také o svůj plat za dobu, kdy hrát nebudou.

Související obsah

Bitkou poznamenaný duel nakonec vyhrál Detroit přesvědčivě 121:101, ale stále je nejhorším týmem v celé NBA s bilancí 9-28.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události