MMA

Influencer Paul podepsal smlouvu s PFL. Utkat se chce s legendárním Diazem

Influencer Paul podepsal smlouvu s PFL. Utkat se chce s legendárním Diazem
Jake Paul v boxerském zápase | Zdroj: profimedia.cz

Jake Paul začínal svou kariéru ve veřejném prostoru jako influencer, ale postupně začal boxovat. A aktuálně je neporažen. Často pak kritizoval výplaty ve světě MMA, kam se nyní přesouvá. Pětadvacetiletý Američan podepsal s PFL několikaletý kontrakt a přeje si souboj s Natem Diazem. Zápasníky chce ale lákat i na lepší peníze.

Jake Paul byl populárním bavičem pro mladší diváky, od roku 2020 je ale také boxerem, který do světa bojových sportů pořádně skočil a zavádí nové pořádky. V minulosti se utkal s bývalým basketbalistou Robinsonem či se zápasníky MMA Benem Askrenem, Tyronem Woodleym či legendárním Andersonem Silvou. Zatím neprohrál a rekord má 6:0.

Nyní se chystá do přední světové organizace smíšených bojových umění – PFL. V té například vloni bojovala Martina Jindrová, která se dostala až do semifinále celoročního turnaje. Paul nebude jen zápasit, ale podílet se bude také na náboru, marketingu a propagaci americké ligy. 

PFL zároveň oznámila, že bude zápasníky odměňovat stylem, který tu ještě nikdy nebyl. Bojovníci prý obdrží 50 % z celkového zisku prodaných přístupů na vysílání (PPV). "Osvědčil jsem se v boxerském ringu i mimo něj a nyní se chystám udělat totéž v MMA. Pozitivní dopad, který mohu na tento sport mít, je neomezený," řekl Paul pro PFL.

Podle The New York Times si přeje Paul bojovat proti slavnému UFC zápasníkovi Nateu Diazovi, a to hned dvakrát v roce 2023. Jednou by to prý bylo v boxu, podruhé v MMA. "V MMA bych Diaze zmlátil. Není nic, co by mohl udělat," pronesl Jake Paul.

Související obsah

"Má rostoucí boxerskou kariéru, ale to mu nebrání vstoupit do světa MMA. My jsme z toho nadšení," dodal Peter Murray, výkonný ředitel PFL. Zatím není jasné, kdy se Paul v kleci představí, ale měl by mít dlouholetou smlouvu.

Jake Paul porazil v boxu například dlouholetého šampiona UFC:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události