Obrovský boj se stříbrným koncem. Čeští junioři ve finále padli v prodloužení

Čeští hokejisté do 20 let | Zdroj: profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace do 20 let získala na juniorském mistrovství světa v ledním hokeji senzační stříbrnou medaili. Ve finále podlehla v prodloužení týmu Kanady 2:3. Po dlouhých 18 letech tak mohou svěřenci Radima Rulíka slavit medaili z tohoto šampionátu, historicky poprvé je stříbrná. Za český tým skórovali Jiří Kulich a Jakub Kos. Vítězství Kanadě svými brankami zajistili Dylan Guenther, který dal dvě branky, a Shane Wright.

Čeští mladíci však na sebe mohou být právem pyšní. Ve finále proti Kanadě předvedli statečný výkon a jen málo chybělo ke zlatu, na které česká dvacítka čeká od roku 2001.

Do finále letošního juniorského šampionátu vstoupila lépe favorizovaná Kanada, která si svou rychlou hrou vynutila přesilovku. A skóre otevřel Guenther. Podobný průběh byl k vidění i ve druhé třetině, kde si sice naše dvacítka vytvořila nějaké šance, ale aktivnější byli přece jenom Kanaďané, kteří šli do dvougólového vedení, tentokrát se prosadil Wright.

​Ve třetí třetině však svěřenci kouče Rulíka opět ukázali svoji bojovnost a touhu po výhře. Čeští mladíci soupeře zatlačili a Kanada začala mít problémy. Nakonec z toho byly dva góly v rozmezí necelé minuty, kdy se trefil Kulich a Kos.

Utkání tak nakonec šlo do prodloužení, ve kterém Kanada využila přečíslení. Suchánka podruhé v zápase prostřelil Guenther.

Podívejte se na ohlas trenéra Radima Rulíka:

MS hokejistů do 20 let – finále:

Česko–Kanada 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 53. Kulich (Šalé, Šapovaliv), 54. Kos (Hamara) – 13. Guenther (Clarke, Othmann), 25. Wright (Guenther, Othmann), 67. Guenther (Roy)