Tenis

Nosková dál válí. Porazila bývalou světovou jedničku. Vondroušová končí

Nosková dál válí. Porazila bývalou světovou jedničku. Vondroušová končí
Linda Nosková | Zdroj: Profimedia

Na tenisovém turnaji v australském Adelaide se představily ve čtvrtfinále dvě české hráčky. Markéta Vondroušová prohrála s Arynou Sabalenkovou a na turnaji končí. Naopak Linda Nosková porazila bývalou světovou jedničku Viktorii Azarenkovou.

Ve velmi vyrovnaném utkání vyšel první set lépe české 18leté hráčce. Nosková sice ztratila dvakrát své podání, ale vždy hned následující hru zvládla uhrát pro sebe. Závěr se lépe podařil Češce a první sadu vyhrála 6:4. 

Ve druhém setu obě hráčky ztratily jedno své podání a za stavu 6:6 přišel na řadu tiebreak. Zkrácenou hru vyhrála Azarenková a srovnala na 1:1 na sety. 

Ve třetím setu si obě hráčky držely svá podání až do stavu 4:4. Nosková poté dokázala sebrat Bělorusce podání a šla podávat na vítězství. Zkušená Azarenková se však dokázala vzchopit a sebrala Noskové podání. Za stavu 5:6 musela při vlastním podání Nosková odvracet mečbol a zvládla to ve velkém stylu, když zahrála eso. Hru dotáhla do vítězného konce a i třetí set musela rozhodnout zkrácená hra. 

Tiebreak dokázala Linda Nosková po velkém boji vyhrát 8:6, když proměnila svůj druhý mečbol. Azarenkovou porazila 2:1 na sety a postupuje do semifinále australského turnaje.

Související obsah

​V noci ve stejné fázi australského turnaje skončila další Češka Markéta Vondroušová. Ta prohrála se světovou pětkou Arynou Sabalenkovou 0:2 na sety. Zpočátku 23letá česká tenistka držela krok s Běloruskou, ale za stavu 2:3 ztratila svůj servis. A do konce setu ztrátu nedorovnala. První set skončil 6:3 pro Sabalenkovou.

Ve druhé sadě Vondroušová ztratila hned své první podání a poté Běloruska přidala i další brejk. Vondroušová se však nevzdala a za stavu 3:5 odvrátila i jeden mečbol, a dokonce srovnala na 5:5. Koncovku druhého setu lépe zvládla světová pětka a Markéta Vondroušová prohrála 5:7 a celkově 0:2 na sety.

Na turnaji v Aucklandu končí ve čtvrtfinále Karolína Muchová. 151. hráčka žebříčku nestačila na soupeřku o 21 pozic v žebříčku výš. Španělce Masarové podlehla ve dvou zkrácených hrách.

Výsledky čtvrtfinále turnaje v Adelaide:

M. Vondroušová – A. Sabalenková  3:6, 5:7
Čas utkání: 1:34

L. Nosková – V. Azarenková 6:4, 6:7(3), 7:6(6)
Čas utkání: 3:01

Výsledek čtvrtfinále turnaje v Aucklandu:

K. Muchová – R. Masarová 6:7(4), 6:7(2)
Čas utkání: 2:14

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události