MMA

Obrovská rána pro svět MMA. Zemřela nadějná zápasnice v pouhých 18 letech

Obrovská rána pro svět MMA. Zemřela nadějná zápasnice v pouhých 18 letech
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Svět MMA dostal nečekanou ránu. V pouhých 18 letech zemřela zápasnice Victoria Leeová, které se predikovala zářná budoucnost. Její sourozenci jsou šampioni organizace ONE Championship.

Smutnou zprávu s odstupem času přiznala rodina mladičké zápasnice. Victoria Leeová zemřela 26. prosince, ale příčina její smrti není veřejně známá. O její smrti informovala na instagramu její sestra Angela.

"26. prosince 2022 naše rodina zažila něco, čím by si neměla projít žádná rodina. Je to extrémně těžké to říct, ale naše Victoria zemřela," napsala šampionka atomové váhy ONE Championship.

"Odešla příliš brzy a naše rodina je od té doby úplně zdevastovaná. Chybí nám. Více než cokoliv na světě. Naše rodina už nikdy nebude stejná. Život už nikdy nebude stejný," znějí dojemná slova na profilu 26leté zápasnice.

S kondolencemi ihned přispěchaly velké hvězdy MMA jako Henry Cejudo, Valentina Ševčenková či Max Holloway.

Victoria stihla za svou kratičkou kariéru jen tři profesionální zápasy a všechny vyhrála před limitem. Její přezdívka "The Prodigy" (zázračné dítě, pozn. red.) napovídá, že se od ní ve světě bojových sportů čekala opravdu zářná budoucnost. Také její bratr Christian je šampionem ONE Championship, dokonce ve dvou váhových kategoriích –⁠ lehké a velterové.

Ke smrti mladičké zápasnice se vyjádřil i šéf organizace ONE Championship Chatri Sityodtong: "Poprvé jsem potkal Victorii, když jí bylo 11 let. Za ty roky jsem ji viděl vzkvétat jako bojovnici i jako lidskou bytost. Samozřejmě byla neuvěřitelným talentem MMA už tehdy, ale viděl jsem v ní mnohem víc. Victoria měla srdce z nejryzejšího zlata a úžasnou mysl. Starala se více o ostatní než o sebe. Chtěla využít svůj život k pomoci světu. Navždy si budu Victorii pamatovat díky její nádherné duši, kterou měla."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události