Motorsport

Reportér TV Nova na Dakaru: Mrzli jsme ve stanech, denně jezdíme přes 500 km

V pondělí podvečer proběhl na TN Live pravidelný pořad Třetí poločas. Řeč byla o Rally Dakar, kam přijal pozvání reportér Richard Tesař, který přináší exkluzivní informace přímo ze Saúdské Arábie, a dramaturg Radek Mazal, jenž připravuje každodenní studio. Pozvání přijal také čerstvý stříbrný medailista z mistrovství světa do dvaceti let hokejista Jiří Ticháček.

Reportér Richard Tesař je přímo v Saúdské Arábii od prvního dne Rally Dakar. "V průměru denně najezdíme okolo 400-500 kilometrů, stejně jako jezdci. Navíc jezdíme ještě po bivaku. Dneska jsme se byli podívat do Rijádu, když byl chvíli volný den," řekl v pondělí, kdy měl celý závod vyhlášenou přestávku. 

Přímo na místě se musí vyrovnávat s nelehkými podmínkami. "Na začátku ledna jsme tady měli méně než v České republice. Vy jste tam měli na začátku ledna 16 stupňů a my v nadmořské výšce 1050 metrů nad mořem nuly. Všichni tady mrzli ve stanech, my jsme měli omrzliny na autech. Spíme ve speciálním stanu, ale i tam se dostane pořádná zima. S kameramanem Michalem Dvořáčkem jsme měli na sobě kalhoty, triko, mikinu, kulicha a stejně nám byla ve spacáku zima," přiznal Tesař.

Související obsah

​Společně s ním byl hostem ve Třetím poločase také dramaturg Radek Mazal, který společně se svým týmem připravuje každodenní pořad Dakar 2023. "Když jsem slyšel Richarda, tak jsem rád, že jsem tady," smál se Mazal. "My si tu taky pořádně mákneme, protože připravujeme hodinu živého vysílání. Máme tu tým specialistů, kteří vyrábí studio. Klobouk dolů před kolegy, jakým způsobem se toho zhostili," dodal.

​Zároveň také ocenil práci svého kolegy přímo ze Saúdské Arábie. "Richard dělá skvělou práci. Má tam toho strašně moc. Velmi nám to pomáhá. Mít živý obsah přímo ze Saúdské Arábie vysílání posouvá ještě o level výše. Máme na to skvělé ohlasy z řad diváků, veřejnosti a samotných jezdců," prozradil Mazal. "Jakmile se vyskytne nějaké aktuální téma, tak si s Richardem velmi často voláme. Telefonicky, ale moc se nevidíme, tak jsem spokojený, že ho také vidím a je v pořádku. Máme zákulisní informace, které bychom neměli šanci získat."

Související obsah

​Druhým tématem Třetího poločasu bylo mistrovství světa do dvaceti let, kde se čeští hokejisté umístili na druhém místě, když ve finále podlehli Kanadě. "Bezprostředně po utkání to bylo těžké a smutné. Jednalo se o poslední zápas a bylo to hrozně blízko. I tak je stříbro obrovský úspěch," řekl obránce Jiří Ticháček. "Bohužel musel vyhrát jenom jeden. Udělali jsme jednu chybu v prodloužení, kterou potrestali. Cítil jsem smutek a prázdnotu," přiznal, ale ocenil, jak se on a jeho spoluhráči s utkáním popasovali. "Zabojovali jsme a ukázali jsme, že jsme fakt dobrý tým a dokážeme se vrátit do takového zápasu a vyrovnat se jim. Prodloužení už je loterie, kdo udělá první chybu," řekl Ticháček. 

Celé rozhovory ohledně Dakaru a mistrovství světa hokeji můžete vidět na videu pod titulkem tohoto článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události