Motorsport

V tom písku se nedá jezdit, řekl Michek o Pusté končině. Kotník ho už nebolí

V tom písku se nedá jezdit, řekl Michek o Pusté končině. Kotník ho už nebolí
Martin Michek na Dakaru | Zdroj: ORION – Moto Racing Group

Martin Michek měl v desáté etapě Rally Dakar technické problémy a dojel se ztrátou přes dvanáct minut, ale pořadatel mu část ztráty odečetl a český motocyklista se posunul z 26. na 14. pozici. Zranění nohy, které si přivodil v prvním týdnu závodu už ho netrápí.

Desátá etapa Rally Dakar byla dlouhá "jen" 114 kilometrů, ale závodníky čekaly duny v poušti Pustá končina. "Byl to opravdu měkký písek. Tak šíleně, že se v tom snad ani nedá chodit a jezdit. Propadá se to v tom, duny jsou měkké, vyjet na ně je fakt těžké," řekl motocyklový závodník Martin Michek.

"Po dnešku vím, že to bude hodně moc tvrdé. Jezdili jsme po menších dunách, furt nahoru a dolů. Písek je strašně těžký, nedá se v tom pořádně jezdit, neustále se zapadá," řekl Michek po etapě. 

"Během speciálky jsem musel zastavit, protože mi nefungoval iritrack (sledovací zařízení). Opravoval jsem ho na čtyři nebo pět minut, takže by mi pořadatel měl čas odečíst," vysvětloval Michek své technické problémy. Do cíle dojel se ztrátou přes dvanáct minut, ale nakonec mu opravdu byla část ztráty odečtena a posunul se z 26. na 14. místo. 

Související obsah

​"Zbývají nám do cíle ještě čtyři etapy, které budou fakt náročné.“ Českobudějovický rodák do nich nepůjde s tak bolavou nohou. Po neděli si Michek narazil kotník, noha se mu nafoukla. Prášky proti bolesti a ledování naštěstí zabrali. „Myslím, že už s nohou nemám žádný problém, což je skvělé,“ dodal Michek.

Středeční etapu poznamenalo i odstoupení Aleše Lopraise kvůli jeho tragické nehodě v deváté etapě. "Je nám to hodně líto, celé je to hrozné. Představa, že se něco takovéto stane a závodníkovi to oznámí na konci etapy, je příšerná," reagoval Michek na nehodu českého kamioňáka. 

Podívejte se na reakci dalších českých jezdců na Lopraisovu nehodu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události