Motorsport

Macík skončil v náročné etapě druhý. Prokop se posunul v celkovém pořadí

Martin Prokop na Dakaru | Zdroj: ORLEN Benzina Team

Čtvrteční a páteční etapy na jubilejním 45. ročníku Rally Dakar mohou hodně zamávat celkovým pořadím. Jede se v náročných obrovských dunách, a navíc tyto dvě erzety jsou maratonské, takže ve čtvrtek se k závodníkům nedostanou asistenční týmy. Dobře si vedl motocyklista Martin Michek, který dokončil etapu na 16. místě, a Martin Prokop mezi automobily nejspíš poskočí v celkovém pořadí na šesté místo. Dařilo se Martinu Macíkovi, který skončil na druhém místě.

Jako první se do obtížných dun pustili opět motorkáři. Nejrychleji zvládl jedenáctou etapu z města Šajbá do města Ardá Luciano Benavides, který 274 měřených kilometrů zvládl za 2 hodiny 57 minut a 59 sekund. Celkově vede Skyler Howes.

S náročnou etapou si poměrně obstojně poradil Martin Michek, jenž ji dokončil na 16. pozici se ztrátou devíti minut. V celkovém pořadí se ale o jednu příčku propadl a je aktuálně 13. se ztrátou jedné hodiny a 23 minut. Jan Brabec dokončil etapu jako 39. a David Pabiška 43.

Mezi automobily to byla dnes one man show Sébastiena Loeba. Ten na trať vyrazil jako první. Nejrychlejší byl také na všech mezičasech a první byl také v cíli. V celkovém pořadí je ale třetí se ztrátou více než hodinu dvacet na al-Attíju, který v jedenácté etapě ztratil téměř sedm minut.