Fotbal

Messi by mohl odejít do Saúdské Arábie. Má o něj zájem rival Ronaldova klubu

Messi by mohl odejít do Saúdské Arábie. Má o něj zájem rival Ronaldova klubu
Lionel Messi ve speciální arabském plášti | Zdroj: Profimedia

Fotbalu v Saúdské Arábii se začíná dostávat velké pozornosti a týmy do tamní ligy přivádí velká jména. Nedávno přestoupil Cristiano Ronaldo do Al-Nassru. Dalším hráčem, který by mohl přijít do Saúdské Arábie, je Lionel Messi, tentokrát do Al Hilalu, městského rivala Al-Nassru.

Saúdská Arábie chce upřít na svou zemi pozornost, zejména i kvůli turistům. Jedním z prostředků, jak se dobře zapsat u lidí, je sport. Arabská země se v poslední době soustřeďuje hlavně na fotbal jakožto nejpopulárnější sport na světě.

V roce 2030 by Saúdové rádi pořádali mistrovství světa ve fotbale společně s Egyptem a Řeckem. Už před šampionátem se snaží zpopularizovat fotbal v zemi, a to se povedlo hlavně díky příchodu Cristiana Ronalda do klubu Al-Nassr.

To však arabské zemi nestačí a chce mít v domácí soutěži obě největší fotbalové legendy posledních let. Další saúdskoarabský klub Al Hilal se podle španělských novin Mundo Deportivo zajímá o Lionela Messiho.

Klub z Rijádu Messiho láká na plat ve výši 300 milionů dolarů ročně (6,7 miliardy korun). Kdyby se nakonec přestup uskutečnil, mohl by Messi nastupovat v ligovém derby proti Ronaldovi, podobně jako kdysi ve Španělsku. 

Související obsah

​Lionel Messi už má vazby na Saúdskou Arábii. V současnosti je ambasadorem cestovního ruchu této země. "Lionel Messi chce, abyste v sobě uvolnili hledače vzrušení a objevili nepředstavitelné. Ať už cestujete, abyste objevovali nové věci, staré věci, nebo jen v sobě probudili něco nového, Saúdská Arábie vás uspokojí na všech frontách," píše se na webových stránkách Visit Saudi, oficiální turistické agentury země. 

Pomoci Al Hilalu ve snaze získat do svého kádru Messiho by mohl i samotný stát, který finančně podporuje popularizaci fotbalu v zemi a nepřímo finančně přispěl i na příchod Cristiana Ronalda do Al-Nassru.

Lionel Messi se ve svém prvním zápase za PSG po MS hned gólově prosadil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události