Motorsport

Těsné souboje v nekonečném pískovišti. Michek je druhým netovárním jezdcem

Těsné souboje v nekonečném pískovišti. Michek je druhým netovárním jezdcem
Martin Michek na Dakaru | Zdroj: ORION – Moto Racing Group

V jedenácté etapě na Rally Dakar se museli závodníci vypořádat s písečnými dunami Pusté končiny a v nabité kategorii motocyklů dojel Martin Michek na 16. místě a v celkovém pořadí si o jednu příčku pohoršil a je 13. Mezi netovárními jezdci mu však patří 2. místo.

Čtvrteční jedenáctá etapa zavedla závodníky dále do Pusté končiny a nabídla ty pravé dakarské kulisy. Kam oko dohlédne, tam jsou vidět pouze duny a písek.

"Je to fakt pecka, vypadá to tady krásně," básnil o Pusté končině Ervín Krajčovič, šéf týmu ORION – Moto Racing Group. "Sice v pět hodin ráno jsme tu měli dlouhé kalhoty a rukáv, ale od osmé hodiny se tu udělá vždycky velké vedro. Pravá a nádherná poušť."

Unikátní prostředí si pochvaluje také motocyklový závodník Martin Michek, i když jízda v tom terénu není vůbec jednoduchá. "Všude samé měkké duny, je to v nich fakt ostrý. Motorka se tam hodně zapichuje, člověk musí být neustále ve střehu. Jsem rád, že jsem to dojel v klidu a v pohodě," popisoval českobudějovický rodák Michek, kterého překvapila obrovská vyrovnanost mezi výkony jezdců: "Jede se pila až na hrot."

Související obsah

​Martin Michek byl sice ve čtvrteční etapě až na 16. místě, ale na nejrychlejšího ztratil jen devět minut. "Je to motokros na 400 kilometrů, jezdci letí v tom písku naplno. Navíc ta motocyklová kategorie je obrovsky vyrovnaná a prestižní," dodal Krajčovič.

V celkovém pořadí se Michek propadl na 13. místo, ale mezi netovárními jezdci mu patří 2. příčka. V první patnáctce celkového pořadí jsou pouze tři jezdci ze soukromého týmu. A to na devátém místě Američan Mason Klein z BAS World KTM Racing, poté je právě Michek a za ním pak na čtrnácté příčce Slovák Stefan Svitko ze Slovnaft Rally Teamu.

Podívejte se, jak funguje stravování jezdců na Dakaru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události