Motorsport

Kamion Čenda dostal nové tlumiče. Musel ho opravit sám Macík s posádkou

Kamion Čenda dostal nové tlumiče. Musel ho opravit sám Macík s posádkou
Martin Macík na Dakaru | Zdroj: MM Technology

V jedenácté etapě na Rally Dakar posádka kamioňáka Martina Macíka urvala tlumiče, a protože šlo o první část maratonské etapy, museli v cíli svůj kamion Čendu opravovat sami.

Jedenáctá etapa na letošním Dakaru jezdce zavedla dále do Pusté končiny mezi písečné duny. 

"Byl to mazec. Poušť soliska, písky, duny. Navigace říkala, jeď rovně a přejeď ten největší kopec před sebou. Občas se ale ty hromady přejet nedaly, museli jsme si hledat cesty, měli jsme děsně podfouknuto. Přes některé duny jsme jeli pomaleji. Ale všechny jsme je nakonec vylezli," popisuje čtvrteční etapu Martin Macík.

Dnešních 274 kilometrů bylo také první částí takzvané maratonské etapy, takže závodníci neměli v cíli podporu svého týmu. Museli si tak všechny opravy zajistit sami. 

Technické problémy se posádce Martina Macíka nevyhnuly: "Snažili jsme se v rámci možností jet, co to šlo. Ale v jednom místě jsme přehlédli díru, skočili jsme mezi tři hupy a urvali jsme tlumiče na přední kabině. Museli jsme to ukurtovat, a dvakrát jsme proto zastavovali. Naštěstí jinak auto vydrželo, Čenda je pašák. Dotáhli jsme to zdárně do konce. Opravu bychom měli zvládnout," popisoval stav jejich kamionu mechanik David Švanda.

Související obsah

​V pátek bude dakarská rallye pokračovat druhou částí maratonské etapy opět v dunách a stroje dostanou pořádně zabrat. 

Podívejte se, jak závodníci přespávali při první maratonské etapě: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události