Hokej

Křivda a zářez. Hokejistky do osmnácti let končí na MS po smutné situaci

Křivda a zářez. Hokejistky do osmnácti let končí na MS po smutné situaci
Smutné české hokejistky po vyřazení z MS | Zdroj: IIHF

České hokejistky do osmnácti let chtěly napodobit své dospělé kolegyně a přivézt z mistrovství světa alespoň placku. O to je ale připravil nevídaný zářez, který někteří fanoušci neviděli ani v mužském hokeji. Svěřenkyně Dušana Andrašovského padly 2:3 a zahrají si jen o páté místo.

Češky ve čtvrtfinále nad Finkami vedly 2:1 ve třetí třetině a ještě osm minut před koncem sahaly po postupu mezi čtyřku nejlepších letošního světového šampionátu. Nejdříve ale srovnala Vanhanenová a následně přišel obrat po gólu Pauliiny Salonenové. 

Právě tato branka vzbuzuje emoce, většina široké veřejnosti ji totiž bere jako naprosto neregulérní a kontroverzní. Keränenová totiž v brankovišti bránila české brankářce, švédská rozhodčí to viděla zblízka, ale přesto branku bizarně uznala. 

"Tohle v žádném případě nemělo platit," napsal jeden ze zámořských komentujících. "Tohle je naprosto ukázkové nedovolené bránění," píše další z fanoušků. "Ostudné," přidává do ohně další z komentujících.

"K výkonům rozhodčích se vyjadřovat nebudu, to je tragédie," řekl hned po utkání pro web hokej.cz hlavní kouč Dušan Andrašovský. "V průběhu zápasu jsem se s rozhodčími snažil dvakrát komunikovat, ale nechtěly se mnou mluvit. Viděl jsem tam několik sporných momentů. Ani tak nejde o fauly, ale spíše o posuzování icingů, ofsajdů. Ten gól podle mě neměl platit, jestli jsem to dobře viděl na opakovaných záběrech," dodal někdejší hokejista. 

Související obsah

Českým hokejistkám tak zbyly jen oči pro pláč, místo boje o medaile je čeká "zbytečný" zápas o 5. místo proti Slovenkám. Ty táhne teprve čtrnáctiletá Nela Lopušanová, která dala první ženský Michigan na turnajích IIHF. Slovensko ale nestačilo na Švédky 1:6.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události