Motorsport

Maratonská etapa byla parádní, těší Prokopa. Užil si noc pod hvězdami

Maratonská etapa se Martinu Prokopovi povedla na Dakaru na výbornou. Dojel na sedmém místě a v průběžném pořadí si drží skvělé šesté místo. Po závodě si pochvaloval, jak se mu dobře jelo. Pouze před startem musel vyřešit malé problémy s motorem.

"Maratonská etapa byla parádní. Hlavně složení trati nám vyhovovalo. Byly tam duny, na kterých jsou těžké výjezdy a měli jsme problémy je vyjet. Bavilo nás to. Byla to změna rytmu," řekl Prokop v cíli v rozhovoru pro televizi Nova. 

Maratonská etapa je specifická v tom, že se jede bez servisu. "Jsem rád, že jsme to odjeli bez problémů.  Byla v nás malá dušička, jestli auto bude v pohodě. Ráno jsme řešili menší problém s motorem, ale vyřešili jsme to," oddechl si český závodník, jemuž dělá spolujezdce Viktor Chytka. 

Související obsah

​Úspěch během páteční etapy přišel možná i proto, že si posádka pořádně odpočinula. "Noc v bivaku byla parádní. Měli jsme romantiku pod hvězdami. Našli jsme si suprové místo pro stan, takže jsme měli klídek a spali jsme snad deset nebo jedenáct hodin. Za celý Dakar jsme se takhle nevyspali. Nebyl tam signál, takže bez telefonu. Jenom jsme si museli povídat, takže super," pochvaloval si Prokop.

V průběžném pořadí patří Prokopovi šesté místo. "Víme, jaké jsou výsledky, že je to těsné. Dneska jsme do cíle bojovali s Polákem Kubou Przygonskyim kolo na kolo. Posledních dvacet kiláků to byl ostrý souboj. To je oživení, které drží člověka v tempu, takže rozhodně nic bezpečného, ale potřebovali jsme se trochu chytit a zazávodit si," usmál se Prokop.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události