Rally Dakar 2023

Ruce jako vánočky. Vyjíždíme tu fakt nesmysly, hlásí po další etapě Macík

Ruce jako vánočky. Vyjíždíme tu fakt nesmysly, hlásí po další etapě Macík
Kamion Martina Macíka na Rally Dakar | Zdroj: MM Technology

Martinu Macíkovi a jeho posádce se ve 12. etapě Rally Dakar dařilo dobře a po čtvrtém místě figuruje mezi kamiony nadále na průběžném třetím místě. Mezi dunami Pusté končiny to ale bylo hodně náročné. "Velké, těžké a členité duny. Občas Čendu v kabině povzbuzujeme, aby ten kopec vyšplhal. Kamčáky jsou těžké a vyjíždíme tu fakt nesmysly. Každý, kdo tohle dojede, je borec," uvedl sám Macík.

Večer si sami opravili kamion a ráno vyrazili do druhé části maratonské etapy. Martin Macík a jeho navigátor i mechanik si mezi dunami vedli na výbornou a nakonec protnuli cílovou pásku na čtvrtém místě. 

A to přesto, že si na začátek naordinovali pomalejší tempo. "Člověk tady nikdy neví, co ho potká. Na trati jsme předjeli Martina van den Brinka, ale dál jsme si jeli to svoje. Celou cestu v nádherných velkých dunách, které byly těžké a členité. Jedna z nich byla dokonce tak brutální, že jsem měl vymotanou šestku. Letěli jsme rychlostí přes sto kilometrů, pustil jsem Čendu nahoru a na vrcholu jsme se plazili třeba jen dvacet, ale povedlo se nám ten kopec vyjet na první pokus. Ostatní tam zastavili a my jsme ujížděli dál," popsal Macík průběh náročné etapy. 

"Kamčáky jsou těžké a vyjíždíme tu fakt nesmysly. Hledáte si cesty, padáte do tobogánů. Bylo to náročné, ale takový Dakar jsme si přáli, za nás spokojenost. Každý, kdo tohle dojede, je borec a má náš respekt," doplnil zkušený závodník. 

Související obsah

​Ani jemu se během 185 kilometrů dlouhé etapy nevyhnuly drobné potíže. I když ne přímo na trati. "Po cestě jsme řešili elektroniku, měli jsme problém s čidlem a museli jsme několikrát zastavit, čímž jsme ztratili čas. Ale to se v takových extrémech stane," přiznal mechanik David Švanda. "Mates točil volantem, div že nemá z rukou vánočky. Jde mu to skvěle. Budeme ještě bojovat. V kabině nám to šlape výborně. Máme pohodu, a to je důležité," pověděl o náladě v týmu navigátor František Tomášek.

Po skončení etapy se posádka vrátila do bivaku k Saybah, kde na ni čekali ostatní členové týmu MM Technology. Ti teď budou kamion ladit do závěrečných etap, jež jsou na programu o víkendu.

V osmé etapě Rally Dakar se Martin Macík radoval z vítězství:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rally Dakar 2023

Důležité Události