Motorsport

Na Dakaru jsem málem skončil, dotlačil jsem to očima, řekl Michek v cíli

Na Dakaru jsem málem skončil, dotlačil jsem to očima, řekl Michek v cíli
Martin Michek | Zdroj: Profimedia

Motocyklista Martin Michek dojel v předposlední etapě na Rally Dakar na devatenáctém místě, ale hrozilo, že do cíle vůbec nedojede. Posledních padesát kilometrů etapy měl technické problémy. "Dotlačil jsem to očima, kdyby byla etapa delší o dva kilometry, tak jsem na trase zůstal stát," přiznal po závodě. Díky vypadnutí dvou soupeřů se posunul na průběžné jedenácté místo. V neděli tak zabojuje o první desítku.

Nejlepší český motocyklista na letošním Dakaru detekoval na svém stroji padesát kilometrů před cílem nečekaný problém. "To byla foukačka, protože jsem nevěděl, co se děje s motorkou. Do cíle to bylo do brblání, myslel jsem si, že odešla čerpadla nebo vstřikování," popisoval Michek. Dva kilometry po projetí cílem mu motorka vypověděla službu. 

"Úplně jsem se zastavil. Naštěstí jsem potkal Stefana Svitka, který mě táhnul na přejezdu na laně. Moc mu za to děkuji. V rámci povolené asistence mi pomohl také můj tým," řekl Michek, který sobotní etapu dokončil na devatenáctém místě.

Související obsah

​K celé situaci se vyjádřil také šéf týmu Orion Erin Krajčovič. "Motorka nejela ani na jednu palivovou nádrž, tím jsme vyloučili problém s čerpadlem a šli celkem na jistotu. Odešly vstřiky. Dnes stál Beduín při nás. Moc děkujeme Štefanovi Svitkovi, že pomohl Martina na přejezdu odtáhnout nějakých 150 kilometrů."

V celkovém pořadí se Michek posunul na jedenácté místo, když dva závodníci před ním nedokončili. Matthias Walkner havaroval a Mason Klein do předposlední etapy vůbec nenastoupil. V neděli bude útočit na celkové desáté místo, což je jeho historicky nejlepší výsledek, kterého dosáhl před dvěma lety. "Zatím na něco takového nemyslíme, i když je možné, že mezi elitou budou probíhat ještě souboje do posledního kilometru," řekl Krajčovič.

Související obsah

Český čtyřkolkař Zdeněk Tůma už je z Dakaru zpět v Česku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události