Hokej

Za polovinu sezony přesvědčil. Zacha podepsal novou smlouvu, polepší si

Za polovinu sezony přesvědčil. Zacha podepsal novou smlouvu, polepší si
Český útočník Bostonu Pavel Zacha | Zdroj: Profimedia.cz

Před sezonou poprvé v kariéře změnil dres a posílil Boston, který i s několika Čechy vládne celé lize. A jedno utkání po polovině základní části podepsal nový, dlouholetý kontrakt. Pavel Zacha tak v NHL zůstane minimálně do ročníku 2026/27.

Před touto sezonou vyměnil New Jersey za Boston a mohl se tak těšit na spolupráci s Davidem Pastrňákem a Davidem Krejčím. V Massachusetts podepsal smlouvu na jeden rok, která mu nyní přináší 3,5 milionu dolarů (77,5 milionu korun). 

Brněnský rodák do týmu zapadl a již několikrát fanoušci viděli gól, na kterém se podílela trojice českých útočníků. Brněnský rodák zaznamenal za 41 utkání celkem 25 bodů a vysloužil si tak novou smlouvu v Bostonu. Dohodl se na čtyřletém kontraktu, který mu ročně vynese 4,75 milionu dolarů (105 milionů korun). 

Související obsah

"Když jsem se dozvěděl, že mě sem v létě vymění, tak jsem doufal, že se ukážu a budu tu moci být dlouho," řekl Zacha pro NHL.com. "Jsem rád, že se to stalo. Je to začátek. Je to moje první sezona a musím ukázat, proč jsem tady a proč tady budu delší dobu. Je pro mě vzrušující být toho součástí," dodal český univerzál. 

"Velmi dobře zapadl do týmu a pohodlně si rozumí s několika svými krajany. Celkově je to ale velmi sympatický mladík, kterého chceme mít v týmu do budoucna," dodal generální manažer Don Sweeney. Tento podpis může být i důležitým krokem pro to, aby v Bostonu zůstal David Pastrňák, kterému končí smlouva.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události