NHL

Vejmelka svými zákroky neodvrátil černou sérii Arizony. Chytil má asistenci

Karel Vejmelka v dresu Arizony | Zdroj: Profimedia

V nočních zápasech hokejové NHL se na ledě Winnipegu představil i český brankář Karel Vejmelka v brance Arizony. Devátou prohru svého týmu v řadě odvrátit nedokázal, i když předvedl 22 úspěšných zákroků. Filip Chytil si připsal asistenci za Rangers proti Montrealu, ale na výhru to nestačilo.

Winnipeg vstoupil do zápasu aktivněji, ale všech 12 střel v první třetině pochytal v brance Arizony Karel Vejmelka. Ve druhé třetině už se Jets dostali do vedení, když se v přesilové hře dokázal prosadit Dubois, a to uběhlo teprve 37 vteřin z druhého dějství.

O 10 minut později dokázali hosté z Arizony vyrovnat. Po pěkné individuální akci se prosadil Clayton Keller. Winnipeg však ještě do konce třetiny strhl vedení na svou stranu zásluhou Wheelera.

V poslední třetině už gól nepadl, a tak Winnipeg porazil Arizonu 2:1. Nedokázal tomu zabránit ani 22 úspěšnými zákroky český brankář Karel Vejmelka. Arizona prohrála už svůj devátý zápas v řadě.

​V zápase New Yorku Rangers proti Montrealu si připsal asistenci u jediného gólu domácích český útočník Filip Chytil. Další góly on ani jeho spoluhráči nepřidali, a tak Rangers prohráli s Montrealem 1:2.

Výsledky nočních zápasů NHL:

New York Rangers – Montreal Canadiens 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a asistence: 37. Panarin (Chytil, K. Miller) – 25. Dach (Dvorak, Caufield), 49. Caufield (Suzuki, Armia)

Carolina Hurricanes – Vancouver Canucks 3:4 sn (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky a asistence: 3. Stastny (A. Svečnikov, de Haan), 20. Martinook (Slavin), 58. S. Aho II (Teräväinen, Slavin) – 38. Bear (Kuzmenko, Studnicka), 48. J. Miller (Q. Hughes), 60. Boeser (Horvat, Kuzmenko), rozh. náj. E. Pettersson

Winnipeg Jets – Arizona Coyotes 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a asistence: 21. Dubois (Morrissey, Ehlers), 37. Wheeler (Scheifele, Perfetti) – 32. Keller (Schmaltz, Chychrun)
Karel Vejmelka (ARI) – 22 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,7 %

Karel Vejmelka vychytal výhru naposledy v prosinci. Skvělý výkon předvedl třeba proti Philadelphii: