Motorsport

Formule 1 zveřejnila kalendář. Místo dvou závodů přibyde jen jeden

Formule 1 zveřejnila kalendář. Místo dvou závodů přibyde jen jeden
Max Verstappen ve své formuli | Zdroj: profimedia.cz

Formule 1 plánovala letošní ročník rozšířit o dva závody, ale kvůli covidu byla zrušena Velká cena Číny a žádná náhrada místo tohoto závodu nebude. Jedinou novou destinací tak letos bude Las Vegas.

Původním plánem F1 bylo rozšířit letošní ročník o dva závody, vedení seriálu však nakonec rozhodlo letos vynechat Velkou cenu Číny. Měla se uskutečnit 16. dubna, ale kvůli zhoršené koronavirové situaci v asijské zemi se závod nepojede. Čekalo se, zda F1 vymyslí nějakou náhradní variantu, v nově vydaném kalendáři však žádná náhrada není.

Letošní ročník tak začne závodem 5. března v Bahrajnu a bude obsahovat celkem 23 závodů. Novou destinací bude Las Vegas, kde se pojede předposlední závod roku 18. listopadu. Poslední velká cena se pojede 26. listopadu v Abú Zabí.

Kvůli zrušenému závodu v Číně bude dlouhá pauza mezi závody 2. dubna (Austrálie) a 30. dubna (Ázerbájdžán). Stejně dlouhá přestávka na závodníky i fanoušky čeká v srpnu. Po podniku v Belgii 30. července se pojede až 27. srpna v Nizozemsku.

Související obsah

​Obhájcem titulu je letos Max Verstappen, který loňský ročník ovládl s luxusním náskokem 146 bodů na druhého Charlese Leclerca. Sedminásobný šampion Lewis Hamilton skončil až na šestém místě.

V roce 2026 se do seriálu F1 přidá stáj Audi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události