Tenis

Navrátilová statečně bojuje s rakovinou. Má za sebou dvě operace a čtyři biopsie

Navrátilová statečně bojuje s rakovinou. Má za sebou dvě operace a čtyři biopsie
Martina Navrátilová | Zdroj: Profimedia

Martina Navrátilová na začátku ledna oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina prsu a hrtanu. Nyní už zahájila náročnou léčbu, ale statečně bojuje. Už má za sebou dvě operace a čtyři biopsie.

Tenisová legenda se v pondělí rozpovídala pro Tennis Channel, jak probíhá její intenzivní léčba. "Už mám za sebou dvě operace a čtyři biopsie. Čeká mě ozařování a chemoterapie. Jsem odhodlaná pokračovat v léčbě," prozradila Navrátilová, která při letošním Australian Open plní roli expertky, ale pouze z domova.

Majitelka 59 grandslamových titulů z dvouhry i čtyřhry také prozradila, že se chce co nejrychleji vrátit ke sportu. "Ve své tašce s potravinami jsem našla posilovací gumy, které jsem měla na Wimbledonu. Ani nevím, jak se tam dostaly. Mám jako obvykle i lahev s vodou, to znamená, že jsem připravená," dodala 66letá bývalá tenistka.

Související obsah

​Navrátilová už se jednou ze zákeřné nemoci dostala. V roce 2010 bojovala také s rakovinou prsu a po intenzivní léčbě náročný boj vyhrála. A v lednu prohlásila, že to zvládne i nyní. "Je to dvojitá rána, ale léčba je možná. Doufám v příznivý výsledek. Budu bojovat, jak to jen půjde," řekla tehdy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události