Fotbal

Messi se opět zapsal do historie PSG. Jeho dres se vydražil za rekordní sumu

Messi se opět zapsal do historie PSG. Jeho dres se vydražil za rekordní sumu
Lionel Messi v dresu PSG | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalista Lionel Messi poprvé po úspěšném mistrovství světa nastoupil v ligovém zápase svého PSG proti Angers. Jeho dres z tohoto zápasu se prodal v dražbě za více než milion korun.

V listopadu klub Paris Saint-Germain oznámil, že budou mít fanoušci možnost dražit dresy hráčů po vítězných utkáních týmu. Část peněz z aukce je věnována na charitativní účely.

Lionel Messi odehrál ve středu 11. ledna svůj první ligový zápas po výhře Argentiny na mistrovství světa. Hráči PSG vyhráli nad Angers 2:0 a do dražby po úspěšném zápase šel právě dres argentinské hvězdy, která v utkání vstřelila druhý gól svého týmu.

Podle francouzského deníku Le Parisien se Messiho dres vydražil za 43 623 eur (cca jeden milion korun). Dres s číslem 30 na zádech, ve kterém hrál Lionel Messi proti Angers, získal nejvyšší nabídkou fanoušek z Číny. 

Od začátku této akce pařížského klubu se vydražily dresy Neymara a Mbappého, ale částky, za které se podařilo je prodat, ani zdaleka nedosahují výše nabídek za dres Messiho. Trikot Neymara se prodal za necelých 8 000 eur (192 tisíc korun), ten Mbappého šel do aukce dokonce dvakrát. Jednou se vydražil za 14, podruhé za 15 tisíc eur (335 a 360 tisíc korun)

Související obsah

​Šéf značky klubu Fabien Allegre k projektu řekl: "Dres je nejvyšším symbolem lásky fanoušků k týmu a jeho hráčům. Pro každého z nás je symbolem hrdosti, vášně a naděje. Touto novou iniciativou nabízí klub všem svým příznivcům možnost získat skutečně jedinečný předmět plný emocí a ještě bližšího spojení s oblíbenými hráči."

Podívejte se na sestřih zápasu PSG proti Angers:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události