Fotbal

Usor po necelém roce odchází ze Slavie. Z hostování se může stát přestup

Usor po necelém roce odchází ze Slavie. Z hostování se může stát přestup
Fotbalista Slavie Moses Usor | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Fotbalové Slavii v letošním roce už nepomůže talentovaný mladík Moses Usor. Hráč, který u sešívaných nestrávil ani rok, míří na hostování do rakouského celku LASK Linz. Celek má také opci na případný přestup.

Usor míří na roční hostování do aktuálně třetího týmu rakouské ligy. LASK Linz má v rámci hostování i opci na případný přestup, takže pokud se 20letý Nigerijec v Rakousku prosadí, pravděpodobně už si v sešívaném dresu nezahraje.

"Moses je určitě zajímavý hráč, který se bude ještě vyvíjet. Sezonu dobře začal, ale konec podzimu už mu tolik nevyšel. Příčin byla spousta. V létě neměl volno, přeskočil z béčka do áčka, srovnával se s tím. Ve fotbale je všechno proměnlivé, nám se momentálně hrozně líbí Matěj Jurásek, který naznačil potenciál. Pokud se Matějovi vše sejde a bude zdravý, může mít dobré jaro," řekl pro klubový web k odchodu svého hráče trenér Jindřich Trpišovský.

"Typologicky jsou si s Mosesem a třeba i Ewertonem podobní, jeden druhému pak bere minutáž. Křídel máme nyní dost. Navíc musíme myslet i na pravidlo, že v české lize může nastoupit do utkání omezený počet cizinců mimo Evropskou unii," dodal Trpišovský.

Související obsah

​Usor přišel do Slavie v dubnu loňského roku. Nejprve začínal v béčku, kde pomohl šesti góly a třemi asistencemi k postupu do druhé ligy. Poté si ho Trpišovský vytáhl do áčka, za které v aktuální sezoně nastoupil do 27 zápasů, v nichž dal 6 gólů a na další dva přihrál. Zajímavostí je, že z 15 ligových utkání, do kterých nastoupil, tento křídelník ani jednou neodehrál celých 90 minut. Další minuty už bude sbírat v Rakousku.

Slavia letos v zimě hlásí posily:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události