Fotbal

Diskuze sudích s VARem budou veřejné. Více nastaveného času se osvědčilo

Diskuze sudích s VARem budou veřejné. Více nastaveného času se osvědčilo
Fotbalové hřiště - ilustrační fotografie | Zdroj: profimedia.cz

Mezinárodní organizace pro pravidla ve fotbale (IFAB) ve svém středečním výročním zasedání jednala o možných změnách pravidel. Novinkou by mělo být to, že komunikace hlavních rozhodčích s videorozhodčími budou veřejné. Živě by je měli slyšet diváci na stadionu i u televizních obrazovek. Delší nastavený čas se podle IFAB na mistrovství světa osvědčil.

IFAB měla své výroční zasedání ve středu v Londýně a řešila se řada možných změn či úprav pravidel. Nejdůležitější změna, která ze schůze vzešla, se týká komunikace hlavního sudího s videorozhodčím. Ta by měla být od letošního února veřejná.

"Bylo odsouhlaseno, že živá komunikace rozhodčích s videoasistentem rozhodčího bude veřejná jak na stadionu, tak v televizních přenosech. A 12měsíční zkušební období začne na mistrovství světa klubů v Maroku, které začíná 1. února," stojí ve zprávě na webu IFAB.

Jednalo se i o tom, jak udělat hru férovější vzhledem k odehranému času. Možností bylo i zavedení pravidla, kdy by se zastavoval čas při větších přerušeních. IFAB však zhodnotila, že delší nastavený čas, který fungoval na loňském mistrovství světa, byl přijat pozitivně. V tomto ohledu se tedy změny pravidel nechystají.

Související obsah

​Dalším bodem bylo pravidlo o možném střídání navíc při otřesu mozku, ale IFAB k žádnému závěru nedošla, takže se pouze prodloužilo zkušební období tohoto pravidla.

Pravidlo o střídání hráče s možným otřesem mozku využil Írán na mistrovství světa proti Anglii, ale prohrál 2:6:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události