Další sporty

Wiererová vyhrála po roce závod světového poháru. Davidová šestnáctá

Wiererová vyhrála po roce závod světového poháru. Davidová šestnáctá
Dorothea Wiererová | Zdroj: Profimedia

Markéta Davidová dokončila sprint v italské Anterselvě na 16. místě. Doplatila na nepřesnou střelbu vleže, kde dvakrát chybovala. Ostatním českým závodnicím se vůbec nedařilo. Tereza Voborníková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová se umístily až na konci šesté desítky, takže se jen těsně kvalifikovaly do stíhacího závodu. Z vítězství se radovala Italka Dorothea Wiererová, která na nejvyšší stupínek vystoupala po téměř roce. V lednu loňského roku vyhrála závod s hromadným startem taktéž v Anterselvě.

Na první střelbu přiběhla Davidová s devátým nejlepším časem. Na Němku Herrmannovou-Wickovoum, která byla v tu chvíli první, ztrácela 11 vteřin. Následná střelba se ale nepovedla podle představ. Česká biatlonistka dvakrát minula terč, a tak se propadla až na 59. místo. V běhu ale zabrala a při střelbě vestoje začala pálit do terčů na průběžném 42. místě.

O první místo se přetahovaly Francouzky Chevalierová a Simonová, které dělily pouhé dvě vteřiny. Druhé jmenované se ale střelba vestoje vůbec nepovedla. Dvakrát chybovala, a tak se propadla až na 11. místo. Naopak posun vpřed zaznamenala Davidová, která zastřílela čistě a do závěrečného úseku vyběhla s 18. nejlepším časem. 

Související obsah

Z vítězství v závodu se nakonec radovala Italka Dorothea Wiererová, která sice po druhé střelbě ztrácela na Chevalierovou pět vteřin, ale v závěrečném běhu ji překonala. Připsala si tak po roce první výhru ve světovém poháru. 23. ledna 2022 se jí to povedlo v závodě s hromadným startem. Markéta Davidová se umístila na 16. místě. Ostatním Češkám se tolik nedařilo. Tereza Voborníková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová doběhly na 56., 58., a 59. místě. Eliška Václavíková obsadila 75. pozici. 

Konečné výsledky:
1. Dorothea Wiererová (ITA) 20:59 (0)
2. Chloé Chevalierová (FRA) +2,8 (0)
3. Elvira Öbergová (SWE) +8,7 (0)
4. Marte Olsbuová Røiselandová (NOR) +14,7 (1)
5. Anamarija Lampičová (SLO) +18,4 (2)
...
16. Markéta Davidová (CZE) +55,5 (2)
56. Tereza Voborníková (CZE) +2:16,8 (3)
58. Lucie Charvátová (CZE) +2:19,2 (4)
59. Jessica Jislová (CZE) +2:21,1 (2)
75. Eliška Václavíková (CZE) +3:09,1 (3)
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události