Jako za starých časů! Ronaldo dal proti Messimu dva góly, skóroval i Argentinec

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo ve vzájemném souboji | Zdroj: Profimedia.cz

V Rijádu se 19. ledna konala exhibice mezi hvězdami týmů Al Nassr a Al Hilál, které čelily PSG. Utkání ale nejvíce zajímalo fanoušky kvůli tomu, že se proti sobě postavily ikony světového sportu – Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. A fanoušci zklamaní nebyli. Messi dal úvodní gól duelu, Ronaldo skóroval dvakrát.

Obě legendy, které fanoušky baví více než 15 let, naskočily v základní sestavě. Před samotným duelem oba fotbalisté ukázali respekt, objali se a šlo se na věc. Začal lépe francouzský favorit, již ve 3. minutě skóroval Lionel Messi, který si po nahrávce Neymara obhodil brankáře Al-Owaise.

PSG pokračovalo v aktivní hře, ale branku se mu vstřelit nepovedlo. Ve 34. minutě tak přišel faul Navase na Ronalda a kopala se penalta, kterou portugalská superstar proměnila. O pár minut později byl vyloučen Bernat, ale Marquinhos i přesto navrátil PSG vedení o jeden gól.

Přidat třetí trefu mohl Mbappé, ale ten únik nezakončil gólem. O tři minuty později neproměnil pokutový kop Neymar, a tak trestal opět Ronaldo. Ten si naskočil na centr Ghislaina Konana a hlavičkou hnal míč na branku. Trefil ale tyčku, od které se míč odrazil k Ramosovi, ale ten promáchl. Jeho dlouholetý spoluhráč tak v šesté nastavené minutě prvního poločasu vyrovnal.

​Sergio Ramos se vykoupil na startu druhého poločasu, kdy poslal PSG potřetí do vedení. Na levé straně zamotal obraně hlavu Mbappé, který našel španělského obránce před brankou. Dlouholetá hvězda Realu Madrid jen nastavila nohu a skórovala. Radost ale trvala chvíli, na 3:3 upravil Jang Hyun-Soo.

Gólové hody pokračovaly a po hodině hry to bylo již 4:3 pro PSG. Z penalty se prosadil Kylian Mbappé, který zapsal v utkání třetí bod, předtím totiž dvakrát asistoval. Po penaltě Ronaldo opustil hrací plochu, a tak hattrick přidat nemohl. O minutu později ikonicky odešel také Messi. V 78. minutě přidal pátý gól Ekitike, v nastavení korigoval Talisca.

Exhibice:

Hvězdy Al Hilal a Al-Nassr – PSG 4:5 (2:2)
Branky: 34. Ronaldo, 45+6. Ronaldo, 56. Jang Hyun-Soo, 90+4. Talisca – 3. Messi, 43. Marquinhos, 53. Ramos, 60. Mbappé (pen.), 78. Ekitike
ČK: 39. Bernat (PSG)