Citizens otočili z 0:2 na 4:2. Náskok Arsenalu stáhli na pět bodů

Riyad Mahrez se raduje z gólu Manchesteru City | Zdroj: Profimedia.cz

Povedeným obratem se blýsklo manchesterské City, které se díky výhře udrželo v boji o titul s Arsenalem. Tým Pepa Guardioly dostal v nastavení prvního poločasu dvě branky, ale toto manko bylo smazáno během tří minut ve druhé části zápasu. Nakonec se obhájce ligového titulu raduje z triumfu 4:2.

Tým slavného španělského trenéra prohrál poslední dva zápasy a chtěl se zvednout. Zápas s Tottenhamem dlouho nic nenabízel, o to větší zábava to byla v závěru první poloviny duelu. Citizens dvakrát zahrozili Lewisem a Haalandem, ale Lloris obě akce pochytal.

Ve 44. minutě chyboval brankář Ederson a Dejan Kulusevski se dostal k míči, střelou z vápna skóroval a Spurs vedli 1:0. O tři minuty později přidal v nastavení gól ještě Emerson Royal, který se prosadil hlavou poté, co brazilský brankář vyrazil bombu Harryho Kanea.

Manchester City je ale tým obratů a již několikrát to ukázal. V 51. minutě přišel z pravé strany míč do vápna a po závaru se nakonec gólově prosadil Julián Álvarez, o dvě mintuy později bylo již srovnáno. Mahrez dostal centrovaný míč na hlavu, který ještě přihrál na Haalanda, který srovnal stav duelu.

Otočeno bylo o dalších devět minut později. Mahrez prokličkoval na pravé straně obranou a bombou na první tyčku zařídil svému celku první vedení v zápase. Alžírská hvězda se prosadila ještě jednou, Ederson v 90. minutě nakopl míč do útoku, Lenglet ho zpracoval pro Mahreze a ten přehodil bezmocného Francouze v brance.

Citizens tak otočili stav zápasu a ztrácí na Arsenal pět bodů, ten hraje v neděli šlágr kola proti Manchesteru United.

Dohrávka 7. kola Premier League:

Manchester City – Tottenham Hotspur 4:2 (0:2)
Branky: 51. Álvarez, 53. Haaland, 64. Mahrez, 90. Mahrez – 44. Kulusevski, 45+2. Emerson