Motorsport

Problém pro Königa. Zatajil, že nechodí na VŠ. Teď možná vynechá sezonu

Problém pro Königa. Zatajil, že nechodí na VŠ. Teď možná vynechá sezonu
Český jezdec Oliver König | Zdroj: se souhlasem Orelac Racing

Závodník superbiků Oliver König si možná zadělal na velký malér. Český závodník totiž svému manažerovi Miloši Čihákovi zatajil, že přestal chodit na vysokou školu. Nyní Königovi hrozí, že přijde o nadcházející ročník mistrovství světa.

Königův manažer Miloš Čihák aktuálně řeší podmínky smlouvy se španělským týmem Orelac Racing, za který český motorkář v minulé sezoně jezdil v nejvyšší třídě superbiků a dokázal získat tři body. 

Oliver König by tak za Orelac Racing mohl pokračovat i v dalším ročníku mistrovství světa, jenže se objevil velký zádrhel. "Oliver mě velmi naštval, protože mi zamlčel, že od června nechodil na vysokou školu. Přitom jednoznačně jsme se domluvili, že v tomto nemůže polevit a studium je pro jeho budoucnost a uplatnění rovněž velmi důležité. Když jsem se to dozvěděl, vyčetl jsem mu to takovým způsobem, že to mělo parametry jako z hororu od Alfreda Hitchcocka," vysvětloval zkušený manažer Miloš Čihák s tím, že o Königa byl po premiérovém ročníku v nejvyšší třídě superbiků velký zájem. 

Související obsah

​20letý český jezdec tak dostal od svého manažera ultimátum. Buď se na vysokou školu co nejdříve vrátí a vyřeší všechny formality, nebo v letošním roce pod podporou svého manažera nepojede. "To je má hlavní podmínka, přes kterou nejede vlak. Natož litrová motorka. Co mám zprávy, tak Oliver v tom aktivitu vyvíjí a o jeho budoucnosti by mělo být jasno v příštím týdnu," doplnil Miloš Čihák.

Vítězem letošního ročníku MS v nejvyšší kubatuře superbiků se stal Álvaro Bautista:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události