MMA

Brutální fackovací soutěž. Bojovník po ráně zůstal v bezvědomí a ztratil paměť

Brutální fackovací soutěž. Bojovník po ráně zůstal v bezvědomí a ztratil paměť
Fackovací liga | Zdroj: UFC

V tomto týdnu byla zahájena nová fackovací liga Power Slap League, která je novým projektem prezidenta UFC Dany Whitea. Už první souboje přinesly drsné záběry. V jednom duelu byl dokonce soutěžící tak otřesen, že ztratil paměť.

Prezident UFC Dana White nedávno představil svůj nový projekt v oblasti bojových sportů Power Slap League, který měl televizní premiéru 18. ledna. 

Tento velmi kontroverzní sport spočívá v tom, že se dva soutěžící fackují, dokud jeden z nich není buď knokautován, nebo se nevzdá. 

Hned první zápas ve velterové váze mezi Chrisem Thomasem a Chrisem Kennedym skončil špatně. Kennedy dostal brutální ránu do obličeje a upadl na zem v bezvědomí. Po dlouhé době, kdy Kennedy nereagoval, byl prohlášen za vítěze Thomas. 

Související obsah

​Potom, co se Kennedy probral z bezvědomí, vypadal omámeně a zmateně. Nedokázal si vzpomenout, kde je, a nebyl schopen se postavit. "Co jsem dělal, pral jsem se?" ptal se Kennedy podle Daily Star potom, co se trochu vzpamatoval. 

Bývalý bojovník a superhvězda WWE Chris Nowinski, který se stal neurologem a odborníkem na otřesy mozku, velmi kritizuje tuto soutěž. Ve svém příspěvku na twitteru sdílel video ze zápasu Kennedyho a napsal k tomu: "Je to velmi smutné. Všimněte si jeho nepřirozené pozice, jakou mají lidé s poraněním mozku. Možná už nikdy nebude jako dřív. Dana White a TBS Network by se měli stydět. Čisté vykořisťování. Co bude příště? 'Kdo přežije pobodání?' "

"Nikdo vás nežádá a nenutí, abyste se na to dívali. Utrácíme peníze, abychom se ujistili, že tam máme dva zdravé lidi a řádnou lékařskou péči během zápasu i po něm," reagoval na kritiku Dana White v epizodě Slap! Shorts.

Šéf UFC Dana White představil fackovací ligu v listopadu minulého roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události