Další sporty

Fernstädtová zajela své maximum na ME. Myslím, že to jde dobrým směrem, říká

V pátek se jel závod světového poháru ve skeletonu v německém Altenbergu a zároveň se výsledky závodu počítaly jako mistrovství Evropy. Češka Anna Fernstädtová byla celkově devátá, ale před ní byly tři závodnice ze Severní Ameriky, takže v hodnocení ME skončila na 6. místě.

České skeletonistce Anně Fernstädtové nevyšla první jízda, po které jí vinou až 17. startovního času patřila 11. pozice. 

Druhé kolo se jí povedlo už lépe a celkově skončila na 9. místě. Páteční závod byl zároveň bojem o titul mistryně Evropy. Mezi Evropankami skončila Fernstädtová na 6. místě.

"Myslím, že to jde dobrým směrem, škoda té první jízdy. Jsem ráda, že to vyšlo na mistrovství Evropy do top šest," řekla po závodě rodačka z Prahy.

Fernstädtová mohla skončit ještě o jednu příčku lépe, protože na pátou Britku Broganovou ztratila jen čtyři setiny vteřiny. "Trošku škoda, čtyři setiny je skoro nic," litovala 26letá Češka.

Související obsah

V závodě mistrovství Evropy je to nejlepší umístění české závodnice v její kariéře, vylepšila si sedmou pozici z roku 2021. "Doufala jsem v to, že zajedu svůj nejlepší výsledek na mistrovství Evropy, ale Altenberg je těžká dráha, každý tu může udělat chyby, takže jsem ráda, že to vyšlo," vyjádřila se Fernstädtová.

Už za týden čeká závodníky na skeletonu mistrovství světa ve švýcarském středisku Svatý Mořic. "Na mistrovství světa se už moc těším. Uvidíme jak to bude, ta dráha je každý rok jiná. Uvidíme, jak to zvládneme, ale doufám, že tam zajedu dobře," řekla Anna Fernstädtová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události