Colorado pokračuje na vítězné vlně. Další výhru zapsalo proti Canucks

Radost hokejistů Colorada | Zdroj: Profimedia

Pouhé dva zápasy se hrály v rámci nočního programu NHL a oba skončily stejným výsledkem. Pittsburgh doma porazil Ottawu 4:1 a Vancouver na domácím ledě stejným poměrem nestačil na rozjeté Colorado.

Obhájci Stanley Cupu se začínají rozjíždět a pomalu stoupají tabulkou. V noci zajíždělo Colorado na led Vancouveru Canucks a potvrdilo dobrou formu. V první třetině se prosadil přesnou ranou k tyči Andrew Cogliano. Pouze 34 sekund po začátku druhé části využili hosté dvojnásobnou přesilovku a pohlednou kombinaci zakončil Valerij Ničuškin.

V polovině duelu Avalanche opět využili přesilovku 5 na 3, když se z těžkého úhlu prosadil Mikko Rantanen. O dvě minuty později se konečně radoval také Vancouver. Elias Pettersson zůstal sám před Georgijevem a s hostujícím gólmanem si pohrál. Konečnou podobu výsledku dal půl minuty před koncem druhé třetiny nádhernou ranou od modré Brad Hunt. Avs tak mají čtvrtou výhru v řadě a v Západní konferenci jim patří osmé místo, Canucks jsou na 12. pozici.

I zápas mezi Pittsburghem a Ottawou skončil 4:1. Nejprve puk dorazil za bezmocného Talbota Rickard Rakell a o 43 sekund později zvýšil na 2:0 Jason Zucker. Ten si vyjel zpoza branky a bekhendem propálil hostujícího gólmana. V prostřední části zvýšil už na 3:0 přesnou trefou Jake Guentzel.

​Ottawa snížila ještě v téže třetině na 1:3 zásluhou Bradyho Tkachuka. Na konečných 4:1 upravil v poslední části svým druhým gólem Jake Guentzel. Pens jsou tak aktuálně osmí v rámci Východní konference, Ottawa je až čtrnáctá.

Noční výsledky NHL:

Pittsburgh Penguins – Ottawa Senators 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Rakell (Guentzel, Petry), 12. Zucker, 38. Guentzel (Rust), 47. Guentzel (Crosby, Rust) – 39. B. Tkachuk (Stützle)

Vancouver Canucks – Colorado Avalanche 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. E. Pettersson (Boeser, Kuzmenko) – 12. Cogliano (Newhook), 21. Ničuškin (Compher, MacKinnon), 31. Rantanen (MacKinnon, Rodrigues), 40. B. Hunt (Rantanen)