Hokej

Buffalo, bojující o play-off, přivítá Anaheim. Sledujte NHL na Nova Sport

Je tu sobota a s ní další zápas v NHL v příznivém čase pro evropské fanoušky. Na Nova Sport 1 a Voyo můžete od 18:30 sledovat duel mezi Buffalem a Anaheimem. V 18:15 startuje studio, ve kterém budou hosty Vladimír Růžička a Slavomír Lener. Moderovat bude Filip Šedivý. Komentátory duelu budou Dominik Mihailescu a Jozef Havrilla.

Buffalu jde v polovině sezony stále o hodně. Po 44 odehraných duelech má 47 bodů, ve Východní konferenci je 11. a na postup do play-off momentálně ztrácí šest bodů. Sabres se ale mohou pyšnit druhým nejlepším útokem na Východě. Více než 166 gólů nastřílel pouze Boston. Problémem je naopak defenziva. Buffalo lovilo puk ze své sítě 152krát, což je čtvrtý největší počet v konferenci.

Anaheim je na tom ve všech ohledech ale daleko hůř. V Západní konferenci je až na 15. místě s pouhými 31 body, a má tak pouze jednobodový náskok na poslední Chicago. Ducks mají druhý nejhorší útok z celé NHL. Dali jen 110 gólů a mají nejhorší obranu z celé soutěže. Anaheim inkasoval 193 gólů. Radost může mít alespoň z toho, že v posledním zápase porazil Columbus 5:3 a přerušil tím pětizápasovou šňůru porážek.

Související obsah

Hlavní hvězdou zápasu by měl být domácí Tage Thompson, který je v kanadském bodování na sedmém místě. Dokázal posbírat už 60 bodů za 32 gólů a 28 asistencí. Na začátku prosince zatím prožil svůj nejlepší večer. Během něj do sítě Blue Jackets nasázel pět branek. Z Čechů se do hry může dostat pouze v dresu hostí gólman Lukáš Dostál. Pro oba týmy půjde o první vzájemný duel v této sezoně.

​Zápas začíná na stanicích Nova Sport 1 a Voyo v 18:30. Už o 15 minut dříve ale startuje speciální studio, ve kterém moderátor Filip Šedivý přivítá Vladimíra Růžičku a Slavomíra Lenera. Komentátory duelu budou Dominik Mihailescu a Jozef Havrilla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události