Fotbal

Zlatý hattrick pro tým TV Nova. Fotbalisté slaví třetí zlato mezi novináři

Zlatý hattrick pro tým TV Nova. Fotbalisté slaví třetí zlato mezi novináři
Vítězný tým na mistrovství ČR novinářů | Zdroj: TV Nova

V Berouně se v sobotu 21. ledna konal další ročník Chance Futsal Press Cup – mistrovství ČR novinářů. Tým televize Nova je pravidelným účastníkem tradičního turnaje a po další spanilé jízdě si došel celkově už pro třetí zlato.

Základní skupina:

Turnaje se zúčastnilo 10 týmů rozdělených do dvou skupin po pěti týmech. První dva celky z každé skupiny si zajistily postup do semifinále. Novácký tým do turnaje vstoupil s pozdějším vítězem skupiny Aktuálně.cz a utkání potěšilo spíš fanoušky defenzivního fotbalu, neboť skončilo remízou 0:0. Mimochodem tímto výsledkem skončily hned tři úvodní zápasy.

Do druhého duelu vstoupil novácký tým lehkovážně a už po pár sekundách byl deníkem Sport po zásluze potrestán. Obrovská vnitřní síla Novy se ale nakonec ukázala, protože po gólech fotbalového komentátora Václava Plášila a moderátora a editora Sportovních novin Petra Plintoviče skončil zápas vítězstvím Novy 2:1.

Třetí utkání ve skupině proti týmu reprezentující web Novinky.cz přineslo jedinou branku do sítě Novy a byla z toho první porážka. Přesto měl tým kapitána Plintoviče postup na svých futsalkách, protože vítězství v posledním duelu posouvalo televizní partu do semifinále, což se nakonec povedlo.

Rozhodující duel ve skupině rozhodl gólem Stanislav Mašek a po vítězství 1:0 nad družstvem z Lidových novin šel tým vymýšlet taktiku na semifinále.

Semifinále:

Semifinálovým soupeřem Nováků byl ve skupině stoprocentní a ofenzivně laděný tým Deníku. Jenže v důležité bitvě narazil na dobře organizovanou obranu Novy a po bezbrankové remíze rozhodovaly penalty, ve kterých zazářil pozdější nejlepší gólman turnaje Jiří Kaiser, když zlikvidoval tři pokusy soupeře a vychytal postup do boje o zlato. Penalty za TV Nova proměnili Hruška, Plintovič a Veselý.

Finále:

Ve finále tým Novy narazil na vítěze své skupiny Aktuálně.cz a pro zlato si došel po jednoznačném vítězství 4:1. Skóre otevřel fotbalový šéfkomentátor Milan Štěrba, který následně přidal po nezištné přihrávce Plintoviče druhý gól. Soupeř pak snížil, ale dvoubrankové vedení vrátil Nově Plášil a dezorientované družstvo Aktuálně.cz se dorazilo samo, když si vstřelilo vlastní gól. Třetí zlato v historii a ušatý pohár tak potřetí v historii putují na Barrandov do sídla televize Nova. Příjezd zlaté party na Novu i s pohárem se očekává v úterý.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události