Motorsport

Sébastien Ogier překonal v Monte Carlu rekord. Cais skončil těsně pod bednou

Sébastien Ogier překonal v Monte Carlu rekord. Cais skončil těsně pod bednou
Sébastien Ogier | Zdroj: Profimedia

Francouzský jezdec Sébastien Ogier překonal další rekord. Jako prvnímu se mu podařilo vyhrát slavnou Rallye Monte Carlo podeváté. Kalle Rovanperä skončil druhý o 19 sekund. V kategorii WRC2 skončil český závodník Erik Cais na čtvrtém místě.

Ogier svým devátým triumfem v Monte Carlu překonal svého krajana a legendu Sébastiena Loeba. Ten v loňském roce zvítězil. Letos však na závodě chyběl, jelikož měl kvůli startu na Rally Dakar málo času na přípravu.

Sébastien Ogier neodjede kompletní sezonu mistrovství světa, ale pouze vybrané závody. V neděli vstupoval do poslední etapy s náskokem 16 sekund. Dvě rychlostní zkoušky ovládl, ale v dalších dvou včetně závěrečné power stage byl rychlejší jeho týmový kolega Rovanperä. Ten obsadil celkové druhé místo. Třetí byl Belgičan Thierry Neuville z týmu Hyundai.

Související obsah

​V Monte Carlu se představil také český závodník Erik Cais, jenž jel v kategorii WRC2 a vůbec poprvé startoval s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2. V této kategorii dojel těsně pod stupni vítězů, tedy na čtvrtém místě, celkově byl dvanáctý. Loni si na stejném místě dojel pro životní deváté místo.

"Rally máme za námi a myslím si, že dopadla skvěle. Tam, kde jsem si byl úplně jistý a věřil jsem si, byly časy dokonalé," zhodnotil závod třiadvacetiletý český jezdec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události