Motorsport

Češi jsou z Dakaru zpátky doma. Už se těším na dobré jídlo, říká Michek

Čeští závodníci jsou zpátky z Rally Dakar. Na Letišti Václava Havla přistáli v brzkých ranních hodinách a na všech byla znát únava z nejnáročnějšího motoristického závodu světa. Není tak divu, že už se všichni těší na odpočinek, rodinu a také dobré jídlo.

"Konečně jsme zase doma v Česku. Teď nastanou chvíle s rodinkou, dáme si něco dobrého k jídlu, protože letos to na Dakaru úplně dobré nebylo. Na denním pořádku byly ryby, které moc nejím. Ale jak říkám, jsem rád, že jsem doma a rozjede se další frmol. Budeme zase trénovat a makat dál, protože už bude zase motokrosová sezona, která začíná v dubnu. Dám si maximálně 14 dní odpočinku," prozradil bezprostředně po příletu motocyklista Martin Michek, který skončil na 11. místě.

Zpátky už je také motocyklista David Pabiška, jenž bere čtvrté místo ve své kategorii a je se svým působením nakonec spokojený. "V půlce Dakaru to vypadalo, že to tak nebude, protože to bylo opravdu letos těžké. V polovině bych bral i desáté místo, ale bojoval jsem, jak jsem uměl. Na bednu jsem ale neměl. Kluci byli opravdu rychlí a v celkovém pořadí byli do 30. místa. Jsem rád, že jsem překonal loňskou smůlu," řekl. "Nejvíc se teď těším na polévku od maminky, kterou jsem si už objednal," doplnil s úsměvem Pabiška.

Související obsah

​Ze Saúdské Arábie se vrátil také Martin Prokop, který v kategorii automobilů zaznamenal skvělé šesté místo. "Je to teď všechno reálnější, protože tam jsme si žili jenom v naší dakarské bublině. Byli jsme tam pořád se stejnými lidmi a teď se konečně potkáme se zbytkem světa. Je hezké přijet domů a cítit, že jsme za sebou zanechali nějakou stopu. Jsme rádi, že to lidé u nás vnímali," byl po příletu spokojený.

A co ho nyní čeká? "Rád bych řekl, že budu teď odpočívat, ale máme nějaké mediální povinnosti, za což jsem rád. Teď tedy budu den a půl skotačit po mediálních povinnostech a pak hurá do práce. Odpočinek přijde, až bude čas," dodal smířlivě. "Už se těším na točenou plzeň. Na to se vždycky všichni těšíme. Ale samozřejmě také na rodinu, na kterou se těším nejvíc. Na Dakaru mi hodně chyběla," doplnil.

Související obsah

​Nejúspěšnějším českým zástupcem byl Martin Macík, který si mezi kamiony dojel pro druhé místo. "Jsem rád, že jsme doma. Museli jsme zastavovat někde v Soluni, měli jsme asi dvě a půl hodiny zpoždění, což není nic příjemného. Chvilku si orazíme, ale hned ve středu tiskovka a další mediální povinnosti. To k tomu ale patří. Už se ale těším na odpočinek a na rodinu. Holky jsem hodně dlouho neviděl," rozpovídal se Macík.

Ten přiznal, že si předem místo na trofej, legendárního beduína, nedělal. "Do poslední chvíle jsem si nebyl jistý. Bojovali jsme, jak jsme uměli. Byli jsme na třetím místě, pak jsme se v předposlední etapě dostali na druhé místo, ale člověk to nemohl moc řešit. Nikdy to nechci zakřiknout, ale dělali jsme vše pro to, abychom ho získali," přiznal Macík.

Související obsah

​A jak vzácnou trofej, tedy sošku beduína, převážel? "Přemýšlel jsem, jak ho budu převážet, protože malý batoh by mi ho zničil. Bál jsem se ho dát i do spodního, abych o něj nepřišel. Radši bych přišel o batoh. Tak jsem ho vzal prostě do ruky a tak jsem ho převážel celou cestu," smál se nejlepší český závodník, který už se těší především na rodinu a odpočinek.

Na celkovém pátém místě mezi kamiony dojel Jaroslav Valtr. "Ještě nad tím budu chvíli přemýšlet a budu si to všechno vyhodnocovat, ale myslím, že to mohlo být lepší. V průběhu Dakaru jsem zjistil, že se dá jet na lepší umístění. Třeba se to příště zlepší," prozradil druhý nejlepší český zástupce mezi kamiony. A co ho čeká teď? "Jakmile se probudím, tak budu muset do práce a pozdravit své zaměstnance. Musím jim povyprávět zážitky. Navíc je před námi na celý rok spousta práce. Ale na spánek už se vážně těším, ale také na to, až se dobře najím," uzavřel povídání Valtr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události