Barcelona si připsala vydřenou výhru s Getafe. Real veze tři body z Bilbaa

V nedělních zápasech 18. kola španělské fotbalové La Ligy se představila vedoucí Barcelona, která si poradila s Getafe. Barcelonští však zvítězili s odřenýma ušima 1:0. Real Madrid si došel pro výhru 2:0 na hřišti Athleticu Bilbaa. Divoký závěr zápasu byl k vidění na hřišti Villarrealu, kde se v nastavení druhé půle kopaly dvě penalty.

Fotbalová Barcelona nevstoupila do zápasu s Getafe příliš dobře. Hned po třech minutách slavili hráči Getafe gól, ale předčasně. Kvůli ofsajdu branka Mayorala neplatila.

Další šanci měl Mayoral ve 32. minutě, když šel sám na ter Stegena. Tentokrát nebyl v ofsajdu, ale brankář Barcelony ho vychytal. A tak přišel trest. O pár minut později dala gól Barcelona. Po centru Raphinhy se prosadil Pedri.

Getafe mělo několik šancí po brejcích, ale žádnou nedokázali hosté využít. Do konce zápasu už žádný gól nepadl, a Barcelona tak udržela hubené vítězství 1:0.

​Napínavý závěr zápasu byl k vidění na stadionu Villarrealu. Domácí hráli od 78. minuty přesilovku, když byl po druhé žluté vyloučen Bueno z Girony. Ve třetí nastavené minutě měl Villarreal výhodu pokutového kopu, ale Moreno neproměnil. To však ještě nebylo vše a v 11. minutě nastavení kopali domácí další penaltu. Parejo tentokrát proměnil a Villarreal porazil Gironu 1:0.

​Real Madrid přicestoval do Bilbaa na stadion Athleticu. Domácí měli na začátku utkání více šancí, ale ve 24. minutě se ve vápně dobře zorientoval Karim Benzema a potvrdil instinkt zabijáka. Real Madrid tak vedl 1:0.

Ve druhém poločase měl Bílý balet několik dobrých šancí na zvýšení vedení. Největší šanci zahodil v 66. minutě Asensio, který sám proti brankáři Simónovi střílel těsně vedle pravé tyče.

V 78. minutě mohl Athletic srovnat. Míč do sítě dostal Iñaki Williams, ale gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. Pojišťovací branku Realu přidal v 90. minutě Toni Kroos, který se trefil z hranice vápna krásně k tyči. Real Madrid tak porazil Athletic Bilbao 2:0.