Fotbal

Dilema hráče týmu, jenž čelí PSG: Mám bránit Mbappého, abych ho nezranil?

Dilema hráče týmu, jenž čelí PSG: Mám bránit Mbappého, abych ho nezranil?
Kylian Mbappé | Zdroj: Profimedia

Fotbalisty šestiligového Pays de Cassel čeká v pondělí večer opravdový svátek. Na svém stadionu vyzvou ve francouzském poháru hvězdami protkané PSG. Zajímavostí je, že hned několik fotbalistů domácího celku jsou velkými fanoušky právě Mbappého a spol. Chodí je dokonce podporovat přímo na stadion.

Aby se Pays de Cassel do vysněného zápasu dostal, musel ve francouzském poháru porazit tři soupeře. PSG má zatím v Coupe de France odehraný jeden zápas, kdy vyhrálo 3:1 na hřišti Chateauroux.

Speciální bude tento zápas například pro kapitána domácích Alexise Zmijaka, který je velkým fanouškem PSG. "Pokud Mbappé půjde sám na bránu, mám do něj jít? Neřeknu si spíš v tu chvíli, že bych měl zabrzdit, protože ho brzy čeká zápas Ligy mistrů proti Bayernu," připomněl 34letý obránce velmi důležité dvojutkání proti německému mistrovi, které hodně napoví, jestli bude sezona PSG hodnocena jako úspěšná. 

Související obsah

​"Je to zvláštní pocit, že budu na hřišti bojovat proti hráčům, které sleduju z hlediště a fandím jim. Na nic takového jsem nikdy ani nepomyslel. Když nám PSG vylosovali, byli jsme z toho úplně mimo," řekl Zmijak, který se v živí jako elektrikář, francouzským médiím.

Zmijak je členem hlavní skupiny ultras skupiny PSG, která má název Collectif Ultra Paris. Zároveň je také velkým fanouškem Sergia Ramose, se kterým se možná na hřišti potká osobně. "Před tímto zápasem nemám žádný stres. Nemáme co ztratit, je to pro nás zážitek na celý život," dodal. Kromě něj je členem stejného ultras klubu například záložník Clément Boudjema. 

V posledním ligovém zápase PSG překvapivě prohrálo na hřišti Rennes:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události